fbpx
piątek, 03 kwiecień 2020

Przerażający bilans

napisane czwartek, 18 lipiec 2019 15:27

To smutny bilans, tylko wczoraj, policjanci udaremnili dalszą jazdę 4 nieodpowiedzialnym mężczyznom

Kierujący znajdowali się w stanie nietrzeźwości. Policja po raz kolejny apeluje o odpowiedzialność i zachowanie rozsądku!
Aż czterech nietrzeźwych kierujących zatrzymali policjanci w ciągu ostatniej doby na drogach powiatu pułtuskiego. Wczoraj, jak co dzień, dbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jednak bilans dnia pokazuje, że nie tylko działania prewencyjne policjantów, ale również czujność, rozwaga i zdrowy rozsądek kierujących mają ogromne znaczenie na drodze. Zapewne zapomnieli o tym kierujący, którzy będąc w stanie nietrzeźwości odważyli się korzystać z dróg. Na terenie gminy Pokrzywnica funkcjonariusze zatrzymali 47 letniego mężczyznę – kierowca motoroweru z wynikiem blisko promil alkoholu w organizmie, kilka minut później 48 letniego mieszkańca Gzowa – rowerzysta, który kierował wbrew zakazowi i miał w organizmie ponad 1,5 promila. Trzeci nietrzeźwy, zatrzymany został na terenie gminy Winnica. Kierujący rowerem po drodze publicznej miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Kolejnego policjanci zatrzymali na drodze gminy Świercze. 63 letni kierowca Opla miał blisko 2 promile alkoholu we krwi.

Powyższe sytuacje pokazują, że wśród kierujących zdarzają się osoby skrajnie nieodpowiedzialne, które bagatelizują przepisy zakazujące jazdę po spożyciu alkoholu. W ten sposób narażają na utratę zdrowia, a nawet życia nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Po raz kolejny pułtuska Policja ponawia swój apel do wszystkich kierujących o rozwagę, odpowiedzialność i trzeźwość na drodze!

Oficer prasowy policji

podkomisarz Milena Kopczyńska