fbpx
piątek, 03 kwiecień 2020

Tydzień pełen interwencji

napisane poniedziałek, 29 lipiec 2019 17:55
Fot. OSP Głodowo Fot. OSP Głodowo

 W dniach 22.07.2019 r. – 28.07.2019 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 26 zdarzeniach


22 lipca
Jeden zastęp z OSP Obryte (5 ratowników) wypompował wodę z zalanej piwnicy z budynku jednorodzinnego w miejscowości Sadykierz gm. Obryte.
Dwa zastępy Straży Pożarnej: JRG i OSP Głodowo (10 strażaków) ugasiły pożar słomy i rżyska w miejscowości Białowieża. Przyczynę pożaru ustala Policja.

23 lipca
Dwa zastępy Straży Pożarnej: JRG i OSP Pniewo (8 strażaków) ugasiły pożar prasy belującej na polu w miejscowości Przyłubie gm. Zatory. Przypuszczalną przyczyną pożaru było przegrzanie łożyska w maszynie.
Jeden zastęp z JRG (3 strażaków) i dwa zastępy z OSP Gzy (6 strażaków) ugasiły pożar ściółki leśnej w miejscowości Borza – Przechy. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.
Dwa zastępy z JRG Pułtusk, jeden zastęp z JRG Nowy Dwór Mazowiecki (10 strażaków) oraz siedem zastępów z OSP Winnica x 2, OSP Nuna, OSP Jaskółowo, OSP Nasielsk, OSP Krzyczki Pieniążki i OSP Jackowo (33 strażaków) ugasiły pożar zboża na pniu i słomy łącznie na powierzchni około 3 hektarów w miejscowości Smogorzewo – Pańskie gm. Winnica. Przypuszczalną przyczyną pożaru była iskra z uderzenia mechanicznego w kamień.
Trzy zastępy z JRG (8 strażaków) oraz dwa zastępy z OSP Świercze i jeden zastęp z OSP Głodowo (14 strażaków) ugasiły pożar układu hamulcowego w wagonach pociągu osobowego stojącego przy peronie w miejscowości Świercze. W zdarzeniu nie odnotowano osób poszkodowanych. Wszyscy pasażerowie (około 200 osób) opuścili pociąg przed przybyciem Straży Pożarnej. Przypuszczalną przyczyną pożaru była wada układu hamulcowego.  
Jeden zastęp z JRG (3 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Głodowo (4 strażaków) ugasiły pożar słomy na polu w miejscowości Chmielewo gm. Pułtusk. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.
 
24 lipca
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) zdjął małego kotka, który wszedł na drzewo i samodzielnie nie potrafił zejść w Pułtusku na ul. Solnej.
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Głodowo (5 ratowników) zostały zadysponowane do miejscowości Kleszewo, gdzie mężczyzna został przysypany przez zboże w budynku gospodarczym. Mężczyzna został wydobyty ze zboża przez osoby postronne przed przybyciem Straży Pożarnej. Po przybyciu na miejsce ratownicy udzielili mężczyźnie pomocy medycznej do czasu przybycia karetki pogotowia. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było wypchnięcie ściany działowej przez zboże.
 
25 lipca
Trzy zastępy z JRG (10 ratowników) usunęły skutki kolizji drogowej dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr.61 w Pułtusku na ul. Tadeusza Kościuszki.
Dwa zastępy z JRG (7 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Winnica (5 strażaków) ugasiły pożar zboża na pniu w miejscowości Bielany gm. Winnica.  Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) ugasił pożar suchej trawy i około 15 tui w Pułtusku na ul. Brzozowej. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.
 
26 lipca
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) oraz dwa zastępy z OSP Gzy (6 strażaków) ugasiły pożar wypalanych śmieci przez właściciela na jednej z posesji w pobliżu budynku mieszkalnego w miejscowości Gotardy gm. Gzy.
Trzy zastępy z JRG (10 strażaków) oraz cztery zastępy OSP Gzy x 2, OSP Głodowo i OSP Przewodowo (17 strażaków) ugasiły pożar zboża na pniu oraz słomy na łącznej powierzchni około 4 hektarów. Spaleniu uległą również prasa rolująca. Przypuszczalną przyczyną pożaru była awaria prasy rolującej.
Jeden zastęp z JRG (3 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Głodowo (6 strażaków) ugasiły pożar słomy i rżyska w miejscowości Mierzeniec gm. Gzy. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) ugasił pożar słomy i rżyska w miejscowości Białowieża. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.   
 
27 lipca
Jeden z zastęp z JRG (4 ratowników) i jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (4 ratowników) zostały zadysponowane do miejscowości Murowanka, gdzie na jednej z posesji w samochodzie z włączonym silnikiem siedział mężczyzna. Wraz z zastępami na miejsce zdarzenia przybył patrol Policji. Mężczyzna po rozmowie z Policjantami otworzył drzwi od samochodu i odmówił udzielenia mu pomocy medycznej przez ratowników. W trakcie działań Zespół Ratownictwa Medycznego, który przybył na miejsce zdarzenia udzielił pomocy medycznej matce mężczyzny, która źle się poczuła.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) ugasił pożar ściółki leśnej w miejscowości Gładczyn gm. Zatory. Przypuszczalną przyczyną pożaru był zaprószenie ognia.
Jeden zastęp z OSP Obryte (6 ratowników) usunął gniazdo szerszeni ze strychu budynku mieszkalnego w miejscowości Obryte. Szerszenie zagrażały mieszkańcom posesji w podeszłym wieku.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Winnica (5 strażaków) ugasiły pożar suchej trawy i krzewów w miejscowości Kamionna gm. Winnica. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Obryte ugasiły pożar śmieci na polu w miejscowości Gródek Rządowy gm. Obryte.  

28 lipca
Trzy zastępy z JRG (8 ratowników) oraz po jednym zastępie z OSP Pniewo i OSP Drwały (10 ratowników) zostały zadysponowane do miejscowości Pniewo ul. Sosnowa, gdzie w jednym z budynków mieszkalnych doszło do wybuchu gazu. W zdarzeniu nie odnotowano osób poszkodowanych. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia była nieszczelność kuchni gazowej.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) i jeden zastęp z OSP Trzepowo (6 strażaków) ugasiły pożar bel słomy i rżyska w miejscowości Trzepowo gm. Pokrzywnica.
Jeden zastęp z OSP Trzepowo (6 strażaków) ugasił tlące się bele słomy po pożarze na polu w miejscowości Trzepowo.
Jeden zastęp z OSP Grabówiec (4 ratowników) usunął gniazdo szerszeni ze szczytu budynku mieszkalnego w Pułtusku na ul. Granicznej.
Jeden zastęp z OSP Zatory (3 ratowników) usunął konary drzewa blokujące ruch na jednym z pasów drogi powiatowej w miejscowości Wólka Zatorska gm. Zatory. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia był silny wiatr.

Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski