fbpx
wtorek, 07 kwiecień 2020

Uwaga: włamują się przez drzwi balkonowe!

napisane piątek, 02 sierpień 2019 13:39

W przeciągu kilku minut złodzieje mogą skraść z mieszkania wszystkie cenne przedmioty

W ten sposób giną najczęściej pozostawiane w widocznych miejscach laptopy, telefony komórkowe, biżuteria czy też pieniądze. W ostatnich dniach na terenie Pułtuska doszło do dwóch włamań. Apelujemy do mieszkańców o zabezpieczanie swoich mieszkań i zwrócenie większej uwagi na nieznane osoby!

Do zdarzeń, jakie miały miejsce w ostatnich dniach na terenie Pułtuska dochodziło najprawdopodobniej nocą. Sprawcy upodobali sobie mieszkania na parterze bloków, usytuowane w centrum miasta. Nie były one przypadkowe, właściciele byli poza domem a włamywacze wchodzili przez drzwi balkonowe. Ich łupem padła złota biżuteria, pieniądze w polskiej i obcej walucie oraz laptop. Pomieszczenia pozostawiali całkowicie splądrowane. W związku z tym zwracamy się z apelem do mieszkańców aby zwracali uwagę na wszelkie, budzące podejrzenia zachowanie osób, pojawiających się w rejonie mieszkań i domów, a także na obce pojazdy zaparkowane np. przy parkingach, polach, lub w miejscach  sugerujących dokonywanie obserwacji przez osoby znajdujące się wewnątrz podejrzanego pojazdu.
Wzmóżmy czujność sąsiedzką, nie udzielajmy informacji o sąsiadach (np. o sprawach dotyczących godzin pracy, terminach urlopu, itp.) osobom, których nie znamy, a które w ten sposób mogą prowadzić rozpoznanie miejsca, które zamierzają okraść.
W przypadku zauważenia podejrzanych osób, zapamiętajmy ich rysopis, a w przypadku podejrzanych pojazdów krążących w rejonie posesji- numer rejestracyjny i niezwłocznie poinformujmy o tym Policję dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Oficer prasowy policji

podkomisarz Milena Kopczyńska