fbpx
poniedziałek, 06 kwiecień 2020

Prowadził samochód pod wpływem amfetaminy

napisane poniedziałek, 05 sierpień 2019 13:18
Zdjęcie: KPP Pułtusk Zdjęcie: KPP Pułtusk

3 sierpnia drogówka zatrzymała do kontroli kierującego golfem. Mężczyzna został sprawdzony alkomatem, urządzenie wykazało, że jest trzeźwy. Inny był już pomiar testerem na narkotyki, który jednoznacznie potwierdził przypuszczenia mundurowych i wskazał, że 34 latek kierował pod wpływem amfetaminy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pułtuskiej komendy zatrzymali w sobotę rano, w Pułtusku, na ul. Wspólnej, kierującego VW Golfem. 34 letni mieszkaniec pow. ostrołęckiego był badany przez mundurowych urządzeniem do wykrywania alkoholu w wydychanym powietrzu ale pomiar wskazał, że jest trzeźwy. Jednak nienaturalne zachowanie kierowcy i  rozszerzone źrenice wzbudziły podejrzenia mundurowych. Policjanci drogówki korzystają na co dzień, poza sprzętem do szybkiego badania na zawartość alkoholu, także z nowoczesnych urządzeń do wykrywania narkotyków w organizmie, które w bardzo krótkim czasie weryfikują, czy kontrolowana osoba nie zażywała wcześniej środków odurzających. Tak też było w tym przypadku...

Po przeprowadzeniu badania  kierowcy okazało się, że prowadził samochód będąc pod wpływem amfetaminy. Ponadto w schowku, pod deską rozdzielczą policjanci znaleźli wysypany na opakowaniu po płycie CD biały proszek i przedmioty służące do spożycia narkotyku. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje Sąd.

Oficer prasowy policji

podkomisarz Milena Kopczyńska