fbpx
piątek, 10 kwiecień 2020

Dwaj nietrzeźwi sternicy zatrzymani na Narwi

napisane poniedziałek, 05 sierpień 2019 13:41

W tym roku pułtuscy policjanci - wodniacy zatrzymali już trzynastu nietrzeźwych sterników!


Pułtuscy policjanci kontrolują miejsca wykorzystywane do kąpieli, plaże oraz ośrodki, w których wypoczywają dzieci i młodzież. Sprawdzane są w szczególności tzw. dzikie kąpieliska oraz miejsca, gdzie obowiązuje całkowity zakaz kąpieli. Na celowniku policyjnych wodniaków są też amatorzy sportów wodnych, którzy decydują się pływać po rzece pod działaniem alkoholu. Wakacje, urlop, wypoczynek i beztroska – to podstawowe skojarzenia jakie przychodzą nam do głowy, gdy myślimy o najcieplejszej porze roku. Niestety często dopiero w dalszej kolejności zastanawiamy się nad bezpieczeństwem, trzeźwością i odpowiedzialnością. A te skojarzenia powinny występować razem byśmy we wrześniu mogli powiedzieć, że za nami „bezpieczne wakacje”.

Jak każdego roku przy wielbicielach aktywnego wypoczynku policyjna łódź nie przepływa obojętnie. W ten weekend przekonało się o tym dwóch mężczyzn, którzy zdecydowali się wsiąść za stery łodzi wędkarskich pod działaniem alkoholu. Pierwsza interwencja miała miejsce w Stawinodze. Wynik stanu trzeźwości 66 letniego sternika, mieszkańca Warszawy, wyniósł 0,17 mg/l w wydychanym powietrzu. Godzinę później, na wysokości Borsuk, policjanci zatrzymali kolejnego sternika, którego zachowanie wzbudziło ich podejrzenia a urządzenie tylko to potwierdziło. 34 letni mieszkaniec Wołomina miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyźni nie unikną odpowiedzialności karnej.

Pamiętajmy, że woda nie wybacza pomyłek. Chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie. Nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwają policjanci, jednak pamiętajmy, że to my sami w pierwszej kolejności odpowiedzialni jesteśmy za swoje bezpieczeństwo!

Oficer prasowy policji

podkomisarz Milena Kopczyńska