fbpx
środa, 08 kwiecień 2020

Zagroził skokiem z dachu

napisane poniedziałek, 05 sierpień 2019 13:30
Zdjęcie poglądowe: pixabay.com Zdjęcie poglądowe: pixabay.com

 W dniach 29.07.2019 r. – 04.08.2019 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 22 zdarzeniach

29 lipca
Jeden zastęp z OSP Gzy (5 ratowników) usunął konary drzew, które tarasowały jeden pas drogi gminnej z Przewodowa do Bulkowa na terenie gminy Gzy.
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) został zadysponowany do otwarcia drzwi jednego z mieszkań w budynku wielorodzinnym w Pułtusku na ul. Plac Teatralny. W mieszkaniu znajdowało się małe dziecko. Po otwarciu mieszkania dziecko zostało przekazane mamie, która była na miejscu zdarzenia, ale nie mogła dostać się do zatrzaśniętego mieszkania. Dziecko nie wymagało pomocy medycznej.

30 lipca
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) zabezpieczył iskrzącą linię energetyczną w Pułtusku na ul. Tartacznej do czasu przybycia na miejsce pogotowia energetycznego.   

31 lipca
Jeden zastęp z OSP Świercze (4 ratowników) wydobył martwego bobra ze stawu w miejscowości Gaj gm. Świercze. Martwe zwierzę zostało przekazane pracownikowi urzędu gminy Świercze w celu utylizacji.  
Cztery zastępy z JRG (11 strażaków) oraz dwa zastępy z OSP Pokrzywnica i OSP Trzepowo (9 strażaków) ugasiły pożar poddasza w budynku mieszkalnym w miejscowości Pogorzelec gm. Pokrzywnica.  W zdarzeniu poszkodowana zastała jedna osoba (kobieta w ciąży), która uskarżała się na duszności. Ratownicy podali kobiecie tlen i udzielili wsparcia psychicznego a przybyła na miejsce zdarzenia karetka pogotowia zabrała poszkodowaną do szpitala. Przyczyny pożaru ustala Policja.  
Trzy zastępy z JRG (8 ratowników) zostały zadysponowane na ul. 13 Pułku Piechoty w Pułtusku gdzie na dachu jednego z budynków wielorodzinnych przebywał mężczyzna. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i rozstawili skokochron. Po około dwóch godzinach negocjacji prowadzonych przez Policję mężczyzna zszedł z dachu i został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

01 sierpnia
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) usunął rozrzuconą kostkę brukową z drogi krajowej nr.61 w miejscowości Dzierżenin gm. Pokrzywnica.

02 sierpnia
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) ugasił pożar śmietnika kontenerowego w Pułtusku na ul. Aleja Wojska Polskiego.
Jeden zastęp z OSP Pniewo (6 ratowników) zabezpieczył taśmą ostrzegawczą rozszczelnioną rurę wodociągową w miejscowości Lutobrok – Folwark gm. Zatory. O zdarzeniu został poinformowany wójt gminy Zatory.    

03 sierpnia
Jeden zastęp z JRG (5 strażaków) i dwa zastępy z OSP Obryte (6 strażaków) ugasiły pożar ścierniska w miejscowości Psary gm. Obryte. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.  

04 sierpień
Dwa zastępy z JRG (8 strażaków) i jeden zastęp z OS Winnica (5 strażaków) ugasiły pożar rżyska na powierzchni około trzech hektarów w miejscowości Glinice – Domaniewo gm. Winnica. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.
Jeden zastęp z JRG (4ratowników) i jeden zastęp z OSP Obryte (4 ratowników) zabezpieczyły zerwaną linię energetyczną na jednej z posesji do czasu przybycia zakładu energetycznego w miejscowości Zambski Stare gm. Obryte.
Jeden zastęp z OSP Pobyłkowo Duże (6 strażaków) ugasił pożar na nieużytkach rolnych na powierzchni około czterech metrów kwadratowych oraz pojedynczego drzewa w miejscowości Pobyłkowo Duże gm. Pokrzywnica. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia.

Odnotowano jeden alarm fałszywy w dobrej wierze.
Ponadto w analizowanym okresie JOP ośmiokrotnie usuwały gniazda owadów błonkoskrzydłych.

Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski