fbpx
środa, 08 kwiecień 2020

Bezmyślna brawura, ukarana

napisane czwartek, 08 sierpień 2019 16:29

Kierowca Seata jechał 144 km/h, stracił prawo jazdy na 3 miesiące, dostał wysoki mandat, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych

Wprowadzone 4 lata temu zaostrzone przepisy ruchu drogowego dotyczące poruszania się na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h więcej, skutkują dla kierującego zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Niestety bezustannie na naszych drogach nie brakuje amatorów szybkiej jazdy, którzy zapominają, że nadmierna prędkość jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych.
Policjanci pułtuskiej drogówki zatrzymali 30 letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego, który na obszarze zabudowanym w Głodowie jechał autem z prędkością 144 km/h, czyli aż o 94 km/h więcej niż wynosi dopuszczalna prędkość. Kierowca za popełnione wykroczenie został ukarany 500 złotowym mandatem i 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy.

Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, w tym nadmierna prędkość, mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Po raz kolejny apelujemy o wyobraźnię, ostrożność i rozwagę!

Oficer prasowy policji

podkomisarz Milena Kopczyńska