fbpx
poniedziałek, 06 kwiecień 2020

18 interwencji strażaków PSP i OSP

napisane poniedziałek, 12 sierpień 2019 12:28
Fot. OSP Obryte Fot. OSP Obryte

 W dniach 05.08.2019 r. – 11.08.2019 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 18 zdarzeniach

05 sierpnia
Jeden zastęp z JRG (3 ratowników) usunął konar drzewa z nad  drogi gminnej w miejscowości Gromin.
Jeden zastęp z JRG (3 ratowników) usunął zerwany baner reklamowy stwarzający zagrożenie dla ruchu drogowego w miejscowości Obryte.

06 sierpnia
Dwa zastępy: z JRG i OSP (łącznie 6 ratowników) ugasiły pożar słomy na polu w miejscowości Pokrzywnica. Spaleniu uległo ok. 8m2 słomy. Prawdopodobną przyczyną pożaru była iskra z ciągnika rolniczego.  
Jeden zastęp z JRG (5 ratowników) zabezpieczył i usunął skutki wycieku paliwa z samochodu osobowego w miejscowości Pułtusk ul. Jana Pawła II. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia był pęknięty przewód paliwowy.

07 sierpnia
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) przeprowadził badanie detektorem wielogazowym  w budynku wielorodzinnym w Pułtusku ul. Zakolejowa 5 w związku z podejrzeniem ulatniającego się gazu. Nie stwierdzono zagrożenia.

08 sierpnia
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) usunął konar drzewa z  drogi gminnej w miejscowości Zambski Stare.
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) zabezpieczył iskrzącą linię energetyczną w miejscowości Przewodowo Poduchowne do czasu przybycia na miejsce pogotowia energetycznego.   
 
09 sierpnia
Pięć zastępów: z JRG, OSP Obryte i OSP Pniewo (łącznie 18 strażaków) ugasiły pożar ścierniska w miejscowości Topolnica gm. Zatory. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.  Spaleniu uległo 0,7 ha rżyska i 15 bel słomy.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) ugasił pożar rżyska w miejscowości Pniewo Kolonia. Spaleniu uległo ok. 0,5 ha. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) usunął plamę substancji ropopochodnej z jezdni w Pułtusku ul. Białowiejska.

10 sierpnia
Jeden zastęp z OSP Winnica (4 ratowników) usunął plamę substancji ropopochodnej z jezdni w miejscowości Winnica ul. Szkolna.
Cztery zastępy: z JRG i OSP Obryte ugasiły pożar poddasza w miejscowości Ciółkowo Małe 20 gm. Obryte. Prawdopodobna przyczyna pożaru – zwarcie instalacji elektrycznej.

11 sierpnia
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) na prośbę Policji przeszukało akwen rzeki Narew w miejscowości Ponikiew w związku obsunięciem się do rzeki samochodu osobowego. Przy pomocy echosondy udało się zlokalizować poszukiwane auto.

Odnotowano jeden alarm fałszywy w dobrej wierze.
Ponadto w analizowanym okresie JOP trzykrotnie usuwały gniazda owadów błonkoskrzydłych.

Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski