fbpx
piątek, 03 kwiecień 2020

Kierowców gubi brawura

napisane poniedziałek, 12 sierpień 2019 12:30

Wysoka grzywna i 3 miesięczny odpoczynek od kierowania pojazdami to finał jazdy z prędkością o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym – brakiem wyobraźni wykazali się kolejni kierowcy


W sobotnie popołudnie, funkcjonariusze drogówki podczas pełnionej służby zatrzymali dwa prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Pierwsze, w Pułtusku, na ul. Wyszkowskiej, stracił 48 letni mieszkaniec powiatu węgrowskiego. Kierując Seatem jechał z prędkością 102 km/h. Do drugiego tak rażącego wykroczenia doszło w Głodowie. Prędkość jazdy 47 latka, mieszkańca Warszawy, wyniosła 116 km/h. Kierujący podpisali pokwitowania za zatrzymane uprawnienia i 400 złotowe mandaty, a na ich konto wpłynęło po 10 punktów karnych.

Apelujemy o rozsądek na drodze. Kierowcy „noga z gazu”! Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego!

Oficer prasowy policji

podkomisarz Milena Kopczyńska