fbpx
czwartek, 09 kwiecień 2020

Martwy w swoim mieszkaniu

napisane poniedziałek, 26 sierpień 2019 10:17

 W dniach 19.08.2019 r. – 25.08.2019 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 17 zdarzeniach

20 sierpnia
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) usunął plamę oleju z drogi powiatowej w miejscowości Grabówiec gm. Pułtusk.
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) pomógł Policji w otwarciu drzwi do mieszkania w budynku wielorodzinnym na ulicy 17 Stycznia w Pułtusku. Wewnątrz mieszkania odnaleziono nieprzytomnego mężczyznę. Będący na miejscu lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

21 sierpnia
Jeden zastęp z OSP Gzy (4 ratowników) usunął konar drzewa z drogi gminnej w miejscowości Nowe Skaszewo gmina Gzy.

23 sierpnia
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) ugasił pożar suchej trawy na poboczu drogi krajowej nr 57 w miejscowości Przemiarowo gmina Pułtusk.

24 sierpnia
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) i OSP Trzepowo (7 strażaków) ugasił pożar ścierniska w miejscowości Trzepowo gmina Pokrzywnica. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) i OSP Głodowo (5 strażaków) ugasił pożar suchej trawy i gałęzi na nieużytkach rolnych w miejscowości Trzciniec gmina Pułtusk. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

25 sierpnia
Jeden zastęp z OSP Trzepowo (4 strażaków) ugasił pożar suchej trawy w miejscowości Trzepowo gmina Pokrzywnica. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) i OSP Głodowo (5 strażaków) ugasił pożar rżyska na polu w miejscowości Chmielewo gmina Pułtusk. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.
Jeden zastęp z JRG (3 strażaków) i OSP Głodowo (4 strażaków) ugasił pożar ściółki leśnej w miejscowości Gnojno gmina Pułtusk. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) i dwa zastępy z OSP Głodowo ( 8 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego czterech samochodów osobowych w miejscowości Przemiarowo. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Prawdopodobną przyczyna zdarzenia było najechanie samochodu osobowego na tył pojazdu poprzedzającego.

Ponadto w analizowanym okresie Jednostki Ochrony Pożarowej powiatu pułtuskiego 7 krotnie usuwały gniazda owadów błonkoskrzydłych.

Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski