fbpx
poniedziałek, 30 marzec 2020

Zbyt dużo wypadków drogowych

napisane poniedziałek, 09 wrzesień 2019 14:06
Zdjęcie poglądowe Zdjęcie poglądowe

 W dniach 02.09.2019 r. – 08.09.2019 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 15 zdarzeniach

03 września
Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 ratowników) oraz trzy zastępy z JRG 10 Warszawa (7 ratowników) i jeden zastęp z OSP Trzciniec (5 ratowników) uczestniczyło działaniach ratowniczych w miejscowości Trzciniec gm. Pułtusk. Kierowca samochodu osobowego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wpadł do stawu w pobliżu remizy OSP Trzciniec. Kierowca podróżował sam i opuścił pojazd przed przybyciem strażaków. Dalsze działania ratowników polegały na wydostaniu pojazdu, który znajdował się pod woda.
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (4 ratowników) usunęły skutki wypadku dwóch samochodów osobowych w miejscowości Nowe Niestępowo gm. Pokrzywnica. W zdarzeniu ranne zostały trzy osoby podróżujące pojazdami. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było nie zachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Dwa zastępy z JRG (8 ratownikw) usunęły skutki wypadku dwóch samochodów osobowych w Pułtusku na ul. Tadeusza Kościuszki. W zdarzeniu ranna została jedna osoba, która nie wymagała hospitalizacji. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było nie zachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

05 września
Jeden zastęp z OSP Gzy (4 strażaków) i jeden zastęp z OSP Szyszki (5 strażaków) ugasiły pożar suchej trawy w lesie w miejscowości Słończewo gm. Gzy. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) i jeden zastęp z OSP Zatory ugasiły pożar lasu w miejscowości Borsuki – Kolonia gm. Zatory. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

06 września
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) ugasił pożar suchej trawy i gałęzi na terenie byłej jednostki wojskowej w Pułtusku na ul. Wojska Polskiego. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) oraz dwa zastępy z OSP Zatory (6 ratowników) usunęły skutki wypadku samochodu osobowego, który wpadł do rowu w miejscowości Zatory. W zdarzeniu ranna została jedna osoba podróżująca pojazdem, która po udzieleniu kpp przez strażaków została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Przypuszczalną przyczyna zdarzenia było zasłabniecie kierującego pojazdem.

Ponadto w analizowanym okresie JOP 8-krotnie usuwały gniazda owadów błonkoskrzydłych.

Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski