fbpx
poniedziałek, 06 kwiecień 2020

Tydzień pełen interwencji

napisane poniedziałek, 16 wrzesień 2019 10:47
Zastęp z JRG oraz zastęp z OSP Głodowo ugasiły pożar komórki na narzędzia Zastęp z JRG oraz zastęp z OSP Głodowo ugasiły pożar komórki na narzędzia

 W dniach 09.09.2019 r. – 15.09.2019 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 19 zdarzeniach


10 września
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Głodowo (4 ratowników) usunęły skutki wypadku dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr.61 w Pułtusku na ul. Tadeusza Kościuszki. W zdarzeniu ranne zostały cztery osoby w tym dwoje dzieci podróżujące pojazdami. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było nie zachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Dwa zastępy z OSP Obryte (7 strażaków) ugasiły pożar ściółki leśnej w miejscowości Tocznabiel gm. Obryte. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

11 września
Dwa zastępy z JRG (8 strażaków) ugasiły pożar starych mebli i śmieci w Pułtusku na ul. Wojska Polskiego. Przypuszczalną przyczyną pożaru było podpalenie.
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) i jeden zastęp z OSP Trzepowo (4 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr.61 w miejscowości Gzowo gm. Pokrzywnica. W zdarzeniu ranna została jedna osoba. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez jednego z kierujących.
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) usunęły skutki wywrócenia się motocyklisty na drodze krajowej nr.61 w Pułtusku na ul. Ignacego Daszyńskiego. W zdarzeniu poszkodowana została pasażerka motoru. Po opatrzeniu otarć naskórka przez ratowników PSP motocyklista i pasażerka odjechali o własnych siłach. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia była plama na jezdni. O zdarzeniu poinformowano zarządcę drogi, który usunął plamę.

12 września
Jeden zastęp z OSP Świercze (4 ratowników) usunął pochylone i nadłamane drzewo nad drogą powiatową w miejscowości Brodowo gm. Świercze. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia był silny wiatr.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Głodowo (5 strażaków) ugasiły pożar komórki na narzędzia i jednego ula na terenie pasieki w miejscowości Chmielewo gm. Pułtusk. Nie ustalono przyczyn pożaru.

13 września
Dziesięć zastępów Straży Pożarnej: JRG x 5, OSP Winnica x2, OSP Bulkowo, OSP Skórznice i OSP Przewodowo (39 strażaków) ugasiły pożar poddasza budynku mieszkalnego w miejscowości Stare Bulkowo gm. Winnica. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) został zadysponowany do tlących się trocin w pogorzelisku poddasza gaszonego w godzinach rannych w miejscowości Stare Bulkowo gm. Winnica.


14 września
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) usunął plamę oleju z drogi krajowej nr.61 w Pułtusku na ul. Warszawskiej.
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) usunął skutki kolizji trzech samochodów osobowych na drodze krajowej nr.61 w Pułtusku na ul. Tadeusza Kościuszki. W zdarzeniu nie odnotowano osób poszkodowanych. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego samochodu przez jednego z kierujących.
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) został zadysponowany do uwięzionego psa na balkonie budynku na terenie budowy w Pułtusku na ul. Tadeusza Kościuszki. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu z JRG oraz właściciela posesji okazało się, że pies nie jest uwięziony w budynku, tylko jest pozostawiony na terenie budowy w celu pilnowania obiektu.

15 września
Dwa zastępy z OSP Świercze (5 strażaków) ugasiły pożar pojedynczego drzewa na polu w miejscowości Wyrzyki - Pękale gm. Świercze. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia.
 
Ponadto w analizowanym okresie JOP 6-krotnie usuwały gniazda owadów błonkoskrzydłych.

Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski