fbpx
środa, 01 kwiecień 2020

Gasili... garnek w szkole

napisane poniedziałek, 23 wrzesień 2019 12:37

 W dniach 16.09.2019 r. – 22.09.2019 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 14 zdarzeniach

16 września
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) usunęły skutki wypadku dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 61 w Pułtusku ul. Daszyńskiego. W zdarzeniu ranna została jedna osoba. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

17 września
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) wydobył martwego łabędzia z rzeki Narew. Martwego łabędzia przekazano służbom weterynarii.
Jeden zastęp z OSP Pokrzywnica ( 5 ratowników) usunął konary drzew z drogi powiatowej w miejscowości Nowe Niestępowo. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia był silny wiatr.

19 września
Trzy zastępy z JRG (8 strażaków) i jeden zastęp z OSP Winnica (6 strażaków) ugasiły pożar garnka z potrawą w budynku szkolnym w miejscowości Winnica ul. Pułtuska 19. Pożar został zauważony i ugaszony w godzinach porannych, przed rozpoczęciem zajęć lekcyjnych. Po ugaszeniu pożaru, pomieszczenia szkoły przewietrzono, umożliwiając rozpoczęcie zajęć lekcyjnych zgodnie z planem. W zdarzeniu nie odnotowano osób poszkodowanych.

20 września
Jeden zastęp z JRG (3 strażaków) usunął niebezpiecznie zwisającą obróbkę dachową z nad wejścia do budynku Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku ul. Rynek 23.
Trzy zastępy: dwa z JRG ( 8 ratowników) i jeden z OSP Pniewo ( 5 ratowników) usunęły skutki wypadku samochodu osobowego w miejscowości Gładczyn Rządowy (droga wojewódzka 618). Odnotowano jedną osobę poszkodowaną. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zjechanie do rowu.
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) usunęły skutki wypadku dwóch samochodów osobowych w Pułtusku ul. Białowiejska. Osób kwalifikujących się do hospitalizacji nie było. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa.

22 września
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) odcinając dopływ wody do budynku jednorodzinnego zapobiegł zalaniu kotłowni w miejscowości Kozłowo gm. Gzy.


Ponadto w analizowanym okresie JOP 6-krotnie usuwały gniazda owadów błonkoskrzydłych.

Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski

Media