fbpx
wtorek, 02 czerwiec 2020

Pijany sprawca wypadku uciekał przez rzekę

napisane czwartek, 26 wrzesień 2019 20:22

26 letni mieszkaniec gm. Krasnosielc kierował pojazdem mając 2 promile alkoholu w organizmie. Spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia.

Został zatrzymany chwilę po tym jak przepłynął rzekę. Za swoje wyjątkowo nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed Sądem.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku od razu po otrzymaniu informacji o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu w Kleszewie, pojechali na miejsce, żeby udzielić niezbędnej pomocy jego uczestnikom. W rejonie, w którym doszło do kolizji, funkcjonariusze zastali dwa pojazdy osobowe ale tylko jednego uczestnika. Od poszkodowanego  dowiedzieli się, że sprawca uciekł przeskakując najbliższe ogrodzenie. Zapamiętał jak wyglądał i w co był ubrany. Niezwłocznie na miejsce zadysponowani zostali kolejni policjanci, którzy wraz z funkcjonariuszami PSP w Pułtusku i OSP w Głodowie podążyli za podejrzanym. Stróże prawa pokonując za młodym mężczyzną zarośla zauważyli jak  uciekinier bez zastanowienia wbiega do rzeki. Nie sądził jednak, że po drugiej stronie czekają na niego mundurowi. Został ujęty i przekazany załodze karetki pogotowia. Z uwagi na poniesione w zdarzeniu obrażenia mężczyznę przewieziono do pułtuskiego szpitala. Dalsze czynności potwierdziły, że 26 latek był nietrzeźwy, miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Podziękowania dla druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Głodowie i funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku za zaangażowanie i pomoc w poszukiwaniach podejrzanego - to również dzięki Wam działania zakończyły się szybko i pomyślnie!

Oficer prasowy policji

podkomisarz Milena Kopczyńska