fbpx
czwartek, 09 kwiecień 2020

Tydzień działań strażaków

napisane poniedziałek, 14 październik 2019 16:01

 W dniach 07.10.2019 r. – 13.10.2019 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 11 zdarzeniach

07 października
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego jednego samochodu osobowego na drodze krajowej nr 61 w miejscowości Kacice. W wyniku zdarzenia lekko poszkodowana została jedna osoba. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
 
08 października
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) i jeden zastęp z OSP Pniewo (4 strażaków) zostały zadysponowane do pożaru drewnianego garażu i ciągnika rolniczego w miejscowości Zatory na ul. Karniewskiej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że zapalił się prostownik, którym ładowano akumulator w ciągniku. Pożar został ugaszony przed przybyciem Straży Pożarnej. Ratownicy sprawdzili przy pomocy kamery termowizyjnej garaż oraz przyległą do niej stodołę wykluczając zagrożenie. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zwarcie przewodów w prostowniku do ładowania akumulatora.   

09 października
Jeden zastęp z OSP Obryte (5 ratowników) uwolnił psa, który zaklinował się między prętami metalowego ogrodzenia na jednej z posesji w miejscowości Obryte.
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) został zadysponowany do pomocy Policji w otwarciu mieszkania w budynku wielorodzinnym w Pułtusku na ul. Aleja Wojska Polskiego 36. Z relacji świadków wynikało, że właściciela nie widziano od około dwóch tygodni. Ratownicy po drabinie weszli do mieszkania przez uchylone okno i otworzyli drzwi wejściowe od wewnątrz. W mieszkaniu odnaleziono ciało mężczyzny.
Pięć zastępów straży pożarnej: dwa z JRG, dwa z OSP Świercze i jeden z OSP Szyszki (łącznie 18 strażaków) ugasiło pożar kotłowni w budynku mieszkalnym w miejscowości Dziarno gm. Świercze. Przypuszczalną przyczyną pożaru było nagromadzenie materiału palnego wokół pieca CO. Osób poszkodowanych w zdarzeniu nie było.

11 października
Dwa zastępy z JRG (7 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Obryte (4 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego samochodu osobowego z ciężarowym na drodze powiatowej w miejscowości Obryte. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby z samochodu osobowego. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa przez samochód osobowy.
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Głodowo (6 ratowników) usunęły skutki potrącenia pieszego na przejściu dla pieszych przez samochód osobowy na drodze krajowej nr 61 w Pułtusku na ul. Tadeusza Kościuszki. Potrącony pieszy na skutek doznanych obrażeń zmarł po około 50 minutach reanimacji.

12 października
Trzy zastępy z JRG (8 strażaków) ugasiły pożar starych mebli i śmieci składowanych w budynku po starym młynie w Pułtusku na ul. Warszawskiej. Osób poszkodowanych w zdarzeniu nie było. Przypuszczalną przyczyną pożaru było podpalenie.
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (5 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 61 w miejscowości Klusek gm. Pokrzywnica. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było najechanie na tył jednego z pojazdów.
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) usunął powalone drzewo tarasujące drogę wojewódzką nr 618 w Pułtusku na ul. Wyszkowskiej.  

13 października 2019
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Głodowo (6 ratowników) zostały zadysponowane do uszkodzonego samochodu ciężarowego na drodze krajowej nr 57 w miejscowości Przemiarowo. Na skutek uszkodzenia skrzyni biegów z samochodu wylał się olej. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i razem z zarządcą drogi usunęli plamę oleju.

Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski