fbpx
środa, 01 kwiecień 2020

Tydzień działań strażaków

napisane poniedziałek, 21 październik 2019 15:09
Zdjęcie poglądowe: pixabay.com Zdjęcie poglądowe: pixabay.com

 W dniach 14.10.2019 r. – 20.10.2019 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 8 zdarzeniach

14 października
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) został zadysponowany do zadymionego mieszkania w budynku wielorodzinnym na ul. Wojska Polskiego w Pułtusku. Ratownicy sprawdzili mieszkanie detektorem wielogazowym i kamerą termowizyjną i nie stwierdzili żadnego zagrożenia. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia był niedrożny przewodów wentylacyjny.
 
15 października
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego samochodu osobowego z motocyklem na ul. Ignacego Daszyńskiego w Pułtusku. W wyniku zdarzenia poszkodowany został motocyklista. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa przez samochód osobowy.
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego samochodu osobowego, który wpadł do rowu w miejscowości Lipniki Stare gm. Pułtusk. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków na drodze.
 
16 października
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Pokrzywnica
(4 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego dwóch samochodów ciężarowych na drodze krajowej nr 61 w miejscowości Dzierżenin gm. Pokrzywnica. Osób poszkodowanych nie było. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Jeden zastęp z OSP Świercze (2 ratowników) wypompował wodę z zalanego pomieszczenia świetlicy wiejskiej w miejscowości Gaj gm. Świercze. Przypuszczalna przyczyna zdarzenia było rozszczelnienie rury w instalacji wodnej budynku.

17 października
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego samochodu ciężarowego z motocyklem na ul. Nasielskiej w Pułtusku. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby podróżujące motocyklem. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa przez samochód ciężarowy.

19 października
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) pomógł Zespołowi Ratownictwa Medycznego
w transporcie chorego pacjenta z budynku wielorodzinnego do karetki pogotowia
w Pułtusku przy ul. Kotlarskiej.

20 października
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) i jeden zastęp z OSP Zatory (3 ratowników) ugasił pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Zatory przy ul. Pułtuskiej.
 

Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski