fbpx
środa, 01 kwiecień 2020

10 interwencji strażaków

napisane poniedziałek, 28 październik 2019 13:11
Fot. OSP Obryte Fot. OSP Obryte

 W dniach 21.10.2019 r. – 27.10.2019 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 10 zdarzeniach

21 października
Jeden zastęp z JRG (5 ratowników) na prośbę Powiatowego Lekarza Weterynarii został zadysponowany do miejscowości Gzowo gm. Pokrzywnica do pomocy pracownikom weterynarii w wyciągnięciu martwego zwierzęcia z rzeki Narew w celu pobrania próbek na wykluczenie ASF.
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) pomógł Zespołowi Ratownictwa Medycznego w transporcie chorej pacjentki z III piętra budynku wielorodzinnego do karetki pogotowia w Pułtusku przy ul. Al. Tysiąclecia.

22 października
Trzy zastępy z JRG (10 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (4 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego samochodu osobowego z ciężarowym w miejscowości Łubienica Superunki gm. Pokrzywnica. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

23 października
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) ugasił pożar suchej trawy w Pułtusku przy ul. Św. Andrzeja Boboli. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia.

24 października
Jeden zastęp z OSP Gzy (2 ratowników) usunął kawałki betonu z uszkodzonej wysepki drogowej z drogi wojewódzkiej nr 618 w miejscowości Porzowo gm. Gzy.
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (6 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego samochodu osobowego w miejscowości Karniewek gm. Pokrzywnica. Osób poszkodowanych nie było. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia był nieprawidłowo wykonany manewr wyprzedzania.

25 października
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) został zadysponowany do Przychodni Gajda-Med, przy ul. Piotra Skargi w Pułtusku, gdzie według pracownika przychodni wyczuwalny był zapach gazu. Ratownicy sprawdzili pomieszczenia przychodni detektorem wielogazowym i nie stwierdzili żadnego zagrożenia.

26 października
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Trzciniec (7 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego samochodu osobowego w miejscowości Trzciniec gm. Pułtusk. W zdarzeniu jedna osoba została poszkodowana. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia był niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) ugasił ognisko liści bez nadzoru na terenie Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Pułtusku przy ul. Solnej.

27 października
Jeden zastęp z OSP Obryte (4 ratowników) usunął powalone drzewo z drogi powiatowej w miejscowości Bartodzieje gm. Obryte. Drzewo tarasowało ruch na jednym pasie. Przyczyną powalenie drzewa było podgryzienie przez bobry.
 

Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski