fbpx
wtorek, 07 kwiecień 2020

Ugasili też wersalkę

napisane piątek, 08 listopad 2019 12:03
Fot. profil społecznościowy OSP Głodowo Fot. profil społecznościowy OSP Głodowo

 W dniach 04.11.2019 r. – 08.11.2019 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 6 zdarzeniach

4 listopada
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) został zadysponowany do załączonego czujnika czadu w Pułtusku ul. Wojska Polskiego. KDR przy pomocy detektora wielogazowego dokonał pomiaru w pomieszczeniach - zagrożenia nie stwierdzono. O zaistniałym zdarzeniu poinformowano zarządcę budynku celem przeprowadzenia przeglądu instalacji wentylacyjnej i kominowej. Z rozmowy przeprowadzonej z mieszańcem okazało się, że czujka załączyła się po rozpaleniu w piecu kaflowym.

5 listopada
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) oraz zastęp z OSP Pokrzywnica (4 strażaków) ugasiły pożar samochodu osobowego w miejscowości Łosewo gm. Pokrzywnica. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.
Dwa zastępy z JRG (8 strażaków) zostały zadysponowane do pożaru w kuchni
w budynku mieszkalnym w miejscowości Głodowo gm. Pułtusk. Działania zastępów polegały na ewakuacji mężczyzny z zagrożonego pomieszczenia, ugaszeniu palącej się wersalki a następnie pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zapalenie się wersalki w wyniku pożaru sadzy w przewodzie kominowym.
Jeden zastęp z OSP Zatory (5 strażaków) ugasiły pożar śmietnika kontenerowego w pobliżu cmentarza parafialnego w miejscowości Zatory.

6 listopada
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) został zadysponowany do otwarcia mieszkania w Pułtusku na ul. 17 Sierpnia. Wyjazd okazał się alarmem fałszywym gdyż po przybyciu na miejsce zdarzenia strażaków drzwi do mieszkania były już otwarte.

7 listopada
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) został zadysponowany do uwięzionej, pogryzionej sarny w przęśle ogrodzenia przy cmentarzu parafialnym na ul. Tadeusza Kościuszki w Pułtusku. Ratownicy uwolnili sarnę i przekazali przybyłemu na miejsce zdarzenia przedstawicielowi koła łowieckiego.
 

Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski