fbpx
piątek, 10 kwiecień 2020

Dwa zdarzenia drogowe w dwie godziny

napisane środa, 13 listopad 2019 11:39

Dwie osoby w szpitalu, to bilans zdarzeń drogowych, do jakich doszło wczoraj na drogach powiatu pułtuskiego

W Obrytem został potrącony 70 latek, a w Pułtusku na ul. Mickiewicza doszło do zderzenia volkswagena ze skuterem. Kierowca jednośladu z urazem nogi trafił do szpitala.
Policjanci pułtuskiej jednostki prowadzą czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności zdarzeń drogowych, do których doszło wczoraj. Pierwsze zdarzenie miało miejsce około godziny 9. w Obrytem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca BMW, podczas włączania się do ruchu z drogi podporządkowanej, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrąciła 70 latka. Mężczyzna bezpośrednio po zdarzeniu z urazem głowy został przewieziony do szpitala. 37 letnia kierująca była trzeźwa.

Do drugiego zdarzenia doszło dwie godziny później na Mickiewicza w Pułtusku. Kierujący volkswagenem podczas wykonywania manewru omijania pieszego zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym skuterem. W wyniku zdarzenia 67 letni kierujący jednośladem doznał złamania prawej nogi. Został przewieziony do szpitala. Oboje byli trzeźwi.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie rozwagi, ostrożności oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!

Oficer prasowy policji

podkomisarz Milena Kopczyńska