fbpx
środa, 08 kwiecień 2020

Tygodniowa kronika działań strażaków

napisane poniedziałek, 18 listopad 2019 12:06

 W dniach 11.11.2019 r. – 17.11.2019 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 9 zdarzeniach

11 listopada
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) pomógł innym służbom w wyciągnięciu martwego dzika z rzeki Narew w miejscowości Gzowo gm. Pokrzywnica.
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) usunął skutki kolizji dwóch samochodów osobowych w miejscowości Lipniki Nowe. Osób poszkodowanych nie odnotowano. Przypuszczalna przyczyna zdarzenia – wymuszenie pierwszeństwa.
12 listopada
Jeden zastęp z JRG (3 strażaków) doraźnie zabezpieczyli dopływ energii elektrycznej przy użyciu agregatu prądotwórczego niezbędnego do pracy urządzenia podtrzymującego funkcje życiowe chorego w Pułtusku przy ul. 17 sierpnia.
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) usunęły skutki wypadku samochodu osobowego z motocyklem w Pułtusku na ul. Mickiewicza. W wypadku został ranny motocyklista. Przypuszczalna przyczyna zdarzenia – niezachowanie zasad bezpieczeństwa.
13 listopada
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) dokonał pomiarów detektorem wielogazowym w budynku jednorodzinnym w Pułtusku ul. Wąska 16. Po przewietrzeniu pomieszczeń, które były zadymione detektor nie wykazał substancji szkodliwych dla zdrowia. Przypuszczalną przyczyną zadymienia był nieszczelny piec centralnego ogrzewania i przewód kominowy.
14 listopada    
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) został zadysponowany do pomocy Policji w otwarciu mieszkania w Pułtusku ul. Kombatantów 6. Okazało się, że po negocjacjach Policji z lokatorem, mężczyzna otworzył drzwi.
Jeden zastęp z OSP Pobyłkowo Małe ( 6 ratowników) zabezpieczył start śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przybył po chorego pacjenta w miejscowości Pobyłkowo Małe.
17 listopada
Trzy zastępy: z JRG (8 ratowników) i OSP Winnica (6 ratowników) usunęły skutki kolizji samochodu osobowego z motocyklem w miejscowości Skarżyce gm Winnica. Przypuszczalna przyczyna zdarzenia – wymuszenie pierwszeństwa przez kierującego samochodem.
Dwa zastępy: z JRG (4 ratowników) i OSP Winnica ( 5 ratowników) ugasiły pożar sadzy w kominie jednorodzinnego budynku w miejscowości Kowalewice Nowe 10. Przypuszczalna przyczyna pożaru – nagromadzenie się sadzy w przewodzie kominowym.
 

Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski