fbpx
czwartek, 09 kwiecień 2020

Tydzień działań strażaków

napisane poniedziałek, 25 listopad 2019 12:22

 W dniach 18.11.2019 r. – 24.11.2019 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 8 zdarzeniach

18 listopada
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) ugasił pozostawione ognisko w Pułtusku ul. 5 Brygady Saperów.
19 listopada
Dwa zastępy z JRG (9 ratowników) usunęły skutki kolizji dwóch samochodów osobowych w Pułtusku ul. Św. Andrzeja Boboli.  Osób poszkodowanych nie odnotowano. Przypuszczalna przyczyna zdarzenia – wymuszenie pierwszeństwa.
Jeden zastęp z JRG ugasił pożar śmietnika kontenerowego w Pułtusku ul. Kościuszki. Przypuszczalna przyczyna pożaru – zaprószenie ognia.
20 listopada
Jeden zastęp z JRG (2 ratowników) usunął złamane konary drzewa w Pułtusku ul. Solna. Konary stwarzały zagrożenie dla budynku przystani.
21 listopada
Dwa zastępy z JRG (7 ratowników) usunęły skutki kolizji samochodu osobowego, który uderzył w przydrożne drzewo w miejscowości Gładczyn Szlachecki. Odnotowano jedną osobę ranną. Przypuszczalna przyczyna zdarzenia – niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Jeden zastęp z OSP Gzy (3 ratowników) usunął połamane konary drzewa w miejscowości Kozłówka gm. Gzy. Konary stwarzały zagrożenie dla ruchu kołowego.
Jeden zastęp z OSP Świercze (5 ratowników) usunął powalone drzewo z drogi powiatowej w miejscowości Świeszewo gm. Świercze.
23 listopada    
Trzy zastępy: z JRG (5 ratowników) i OSP Obryte (5 ratowników) dokonali pomiarów detektorem wielogazowym na obecność siarkowodoru H2S w budynku jednorodzinnym w miejscowości Gródek Rządowy. Po przeprowadzonym badaniu wskazania detektora pokazały obecność siarkowodoru w łazience. Ustalono, że przypuszczalną przyczyną zdarzenia jest nieprawidłowe wykonanie przyłącza instalacji kanalizacyjnej oraz nieszczelność syfonu umywalki w łazience.

Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski