fbpx
poniedziałek, 30 marzec 2020

Brawura gubi kierowców

napisane środa, 04 grudzień 2019 15:42

Wysoka grzywna i 3 miesięczny odpoczynek od kierowania pojazdami to finał jazdy z prędkością o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym – brakiem wyobraźni wykazał się kolejny kierowca

Funkcjonariusze drogówki podczas dzisiejszej służby zatrzymali kolejne prawo jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Do tak rażącego wykroczenia doszło w Psarach. Prędkość jazdy 38 letniego kierowcy Forda wyniosła 103 km/h. Mężczyzna został ukarany wysokim mandatem a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych. Ponadto, zgodnie z obowiązującymi przepisami, funkcjonariusze drogówki zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

Apelujemy o rozsądek na drodze. Kierowcy „noga z gazu”! Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego, tym bardziej teraz, gdy warunki pogodowe są zmienne, deszcz i temperatury bliskie zeru będą powodowały śliską nawierzchnię Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu.

Oficer prasowy policji

podkomisarz Milena Kopczyńska