fbpx
czwartek, 09 kwiecień 2020

Tydzień pracy strażaków

napisane poniedziałek, 09 grudzień 2019 12:16
Zdjęcie poglądowe: pixabay.com Zdjęcie poglądowe: pixabay.com

W dniach 02.12.2019 r. – 08.12.2019 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 8 zdarzeniach

02 grudnia
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) usunęły skutki kolizji autobusu, który uderzył w barierki i budynek w Pułtusku ul. Daszyńskiego. Osób poszkodowanych nie odnotowano. Przypuszczalna przyczyna zdarzenia – awaria układu hamulcowego w pojeździe.
Dwa zastępy: z JRG (4 ratowników) i OSP Winnica ugasiły pożar samochodu osobowego w miejscowości Mieszki Leśniki gm. Winnica. Przypuszczalna przyczyna pożaru – zwarcie instalacji elektrycznej.
03 grudnia
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) zabezpieczył przed dostępem osób postronnych przewróconą latarnię w miejscowości Przewodowo Poduchowne gm. Gzy.  
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) zabezpieczył i pomógł w ewakuacji uczniów z przedszkola i szkoły przy ul. M. Konopnickiej w Pułtusku. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było odkopanie przez koparkę pocisku moździerza podczas prac remontowych na drodze.
Jeden zastęp z OSP Głodowo (2 ratowników) usunęło pochylone drzewo na budynek sklepu wiejskiego w miejscowości Głodowo gm. Pułtusk.
04 grudnia
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) pomógł w otwarciu drzwi do mieszkania w którym znajdowała się kobieta nie potrafiąca samodzielnie otworzyć mieszkania. Poszkodowanej kobiecie pomocy medycznej udzielił ZRM przybyły na miejsce zdarzenia.
Dwa zastępy z JRG ( 7 ratowników) i jeden zastęp z OSP Pokrzywnica ugasiły pożar kotłowni i sadzy w kominie w parterowym budynku mieszkalnym w miejscowości Świeszewo  gm. Pokrzywnica.
08 grudnia
Dwa zastępy: z JRG (4 strażaków) i jeden zastęp z OSP Świercze (4 strażaków) ugasiły pożar sadzy w kominie parterowego budynku mieszkalnego w miejscowości Ostrzeniewo gm. Świercze.

Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski