fbpx
wtorek, 07 kwiecień 2020

Pijany jechał po Rynku

napisane wtorek, 10 grudzień 2019 14:38

Policjanci przeprowadzili wczoraj działania pt.: „Alkohol i narkotyki”

Wzmożone kontrole mają na celu eliminowanie z ruchu drogowego osób będących po spożyciu alkoholu lub po użyciu narkotyków. Niestety nie obyło się od ujawnienia nieodpowiedzialnego kierującego. Apelujemy o rozwagę! Pamiętajmy! Tak nierozsądne zachowanie osoby- kierowcy pod wpływem alkoholu może narazić na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia zarówno samego kierowcę jak również innych uczestników ruchu drogowego.

Wczorajsze działania policjantów były ukierunkowane na przeprowadzenie kontroli maksymalnej liczby kierowców  i wyeliminowanie z ruchu tych, którzy kierują pojazdem będąc pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Akcja ta miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych właśnie przez kierujących pod wpływem alkoholu i narkotyków. Policjanci z drogówki wykorzystywali w działaniach cały dostępny sprzęt służący do ujawniania nieodpowiedzialnych kierowców. Funkcjonariusze poddali badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu blisko 200 kierujących, ujawnili jedno nierozważne zachowanie – 41 letniego kierowcę osobówki, który pomimo braku uprawnień do kierowania, jechał ul. Rynek w stanie po zużyciu alkoholu. O dalszym losie pułtuszczanina zadecyduje Sąd.

Policja apeluje do wszystkich mieszkańców powiatu pułtuskiego o zdecydowaną reakcję, gdy widzą nietrzeźwą osobę wsiadającą za kierownicę. Nie czekajmy aż dojdzie do tragedii. Nie pozwólmy pijanemu kierować autem a jeżeli mamy takie podejrzenia poinformujmy o tym Policję, dzwoniąc pod nr 112 lub 997.

Oficer prasowy policji

podkomisarz Milena Kopczyńska