fbpx
czwartek, 02 kwiecień 2020

W Przemiarowie pędził 103 km/h

napisane wtorek, 10 grudzień 2019 14:39

Policjanci drogówki zatrzymali prawo jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym

Tym razem dokument stracił 32 – latek, który w Przemiarowie pędził 103 km/h. Pamiętajmy, że nadmierna prędkością w połączeniu z panującą aktualnie zmienną aurą, mogą przyczynić się do poważnych w skutkach zdarzeń drogowych. Apelujemy o rozsądek za kierownicą!

Pora jesienno – zimowa, krótkie szare dni, mgliste poranki i wieczory, niskie temperatury i opady atmosferyczne to warunki niesprzyjające wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Przy tak niekorzystnej aurze należy zachować szczególną ostrożność. Niestety jednak i w takich warunkach atmosferycznych funkcjonariusze pełniący służbę na drodze cały czas ujawniają osoby, które w sposób rażący łamią przepisy i nakazane ograniczenia.

7 grudnia, około godziny 22:30 policjanci pułtuskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego Volvem, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 53km/h. W konsekwencji funkcjonariusze zatrzymali 32-letniemu mieszkańcowi Szczytna prawo jazdy. Nałożyli na mężczyznę 400 złotowy mandat połączony z 10 punktami karnymi.

Policjanci apelują do wszystkich kierujących o jazdę zgodną z przepisami i dostosowywanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Oficer prasowy policji

podkomisarz Milena Kopczyńska