fbpx
środa, 01 kwiecień 2020

6 interwencji straży pożarnej

napisane poniedziałek, 16 grudzień 2019 14:25
Fot. KPP Pułtusk Fot. KPP Pułtusk

 W dniach 09.12.2019 r. – 15.12.2019 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 6 zdarzeniach

9 grudnia
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Przewodowo (3 strażaków) ugasiły pożar sadzy w przewodzie kominowym jednopiętrowego, murowanego budynku jednorodzinnego w miejscowości Pękowo gm. Gzy. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było nagromadzenie sadzy w przewodzie kominowym.  

11 grudnia
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) usunął powalone drzewo na drodze gminnej, tarasujące ruch w obydwu kierunkach w miejscowości Nowe Burlaki gm. Zatory. Drzewo uległo przewróceniu w skutek podgryzienia przez bobry.

12 grudnia
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) i jeden zastęp z OSP Winnica (5 ratowników) usunął skutki wypadku samochodu osobowego z ciężarowym w miejscowości Jeżewo gmina Pułtusk na DK 61. W wypadku ranne zostały 3 osoby podróżujące samochodem osobowym. Przypuszczalną przyczyną wypadku było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 13 grudnia
Trzy zastępy z JRG (8 strażaków) i jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (5 strażaków) ugasiły pożar sadzy w przewodzie kominowym jednopiętrowego, murowanego budynku jednorodzinnego w miejscowości Pogorzelec gmina Pokrzywnica. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było nagromadzenie sadzy w przewodzie kominowym.  

14 grudnia
Jeden zastęp z JRG (8 ratowników) usunął skutki wypadku samochodu osobowego  w Pułtusku na ul. Mickiewicza. W zdarzeniu nikt nie został ranny. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

15 grudnia
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) usunął skutki wypadku samochodu osobowego w Pułtusku na ul. Tartacznej. Osoby podróżujące autem oddaliły się z miejsca zdarzenia. Przypuszczalną przyczyną wypadku było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski