fbpx
czwartek, 09 kwiecień 2020

7. świątecznych kolizji drogowych

napisane piątek, 27 grudzień 2019 15:13

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia w powiecie pułtuskim minęły spokojnie i bezpiecznie

Policjanci dbali o płynność ruchu drogowego i pomagali w bezpiecznym dotarciu do celu. Funkcjonariu-sze odnotowali 7 kolizji drogowych, w których nikt nie doznał poważnych obrażeń, zatrzymali 1 nietrzeźwego kierowcę.

W dniach 24-26 grudnia pułtuscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem nie tylko na drogach, ale również w miejscach dużych skupisk ludzi, aby nie doszło do zdarzeń. Podczas działań funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na kierowców, którzy nie przestrzegali przepisów drogowych czy też stwarzali zagrożenie poprzez przekraczanie prędkości. Kontrolowali czy kierowcy i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa oraz przewożą dzieci w fotelikach. Brak zapiętych pasów grozi oczywiście karą grzywny i punktami karnymi. Jednak jest to naprawdę niewielka krzywda w porównaniu z tą, jaką kierowca i jego pasażerowie mogą sobie sami "zafundować" nie stosując ich podczas jazdy.

Zadaniem policjantów, było również zapewnienie płynnego oraz bezpiecznego ruchu na drogach przebiegających przez powiat pułtuski. W trakcie działań policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ujawnili 44 wykroczenia, na trzeźwość sprawdzili ponad 250 kierujących.


Już niedługo noc sylwestrowa, apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, zadbajmy aby ten weekend był równie bezpieczny!

Oficer prasowy policji

podkomisarz Milena Kopczyńska