fbpx
poniedziałek, 30 marzec 2020

Jest zarzut podwójnego usiłowania zabójstwa

napisane poniedziałek, 30 grudzień 2019 15:18
Zdjęcie poglądowe: pixabay.com Zdjęcie poglądowe: pixabay.com

Prokuratura Rejonowa w Pułtusku prowadzi śledztwo przeciwko Adrianowi F. [22l.], podejrzanemu o podwójne usiłowanie zabójstwa dwóch mieszkańców Pułtuska, tj. Łukasza M. [25l.] i Kamila R. [31l.]

Do zdarzenia doszło w nocy z 31 października na 1 listopada 2019r. w Pułtusku. Pokrzywdzeni wracali do swoich domów. Szli chodnikiem wzdłuż ulicy Daszyńskiego. Po drodze spotkali młodego mężczyznę w kurtce z kapturem. Poprosił ich o papierosy. Nagle wyjął noże kuchenne i zaatakował nimi Łukasza M. i Kamila R. Sprawca zadawał im ciosy nożami niemalże na oślep po całym ciele. Łukasz M. zaczął uciekać. Sprawca zaatakował leżącego już na jezdni Kamila R. Dźgnął go kilkakrotnie nożami po plecach po czym oddalił się.
Pomocy ofiarom udzielili młodzi ludzie, przejeżdżający obok ulicą. Wezwali karetkę pogotowia ratunkowego oraz powiadomili policję. Łukasz M. i Kamil R. zostali zabrani do szpitala, gdzie udzielono im specjalistycznej pomocy medycznej.
Sprawca usiłowania zabójstwa został zatrzymany jeszcze tej samej nocy w Pułtusku przy ul. Rynek. Okazał się nim Adrian R.
Adrianowi R. przedstawiono zarzuty podwójnego usiłowania zabójstwa. Podejrzany nie przyznał się do zarzutów i złożył krótkie wyjaśnienia.
Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Pułtusku, Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce

Redakcja WPU24

Jarosław Kopeć
tel. 512 947 515