fbpx
czwartek, 09 kwiecień 2020

7. interwencji strażaków

napisane piątek, 03 styczeń 2020 16:05
Dwa zastępy z JRG (8 strażaków), jeden zastęp z OSP Pniewo (6 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Zatory (6 strażaków) ugasiły pożar piwnicy budynku mieszkalnego w miejscowości Kępa Zatorska Dwa zastępy z JRG (8 strażaków), jeden zastęp z OSP Pniewo (6 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Zatory (6 strażaków) ugasiły pożar piwnicy budynku mieszkalnego w miejscowości Kępa Zatorska

 W dniach 30.12.2019 r. – 03.01.2020 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 7 zdarzeniach

30 grudnia
Dwa zastępy z JRG (5 strażaków) ugasiły pożar sadzy w przewodzie kominowym parterowego budynku mieszkalnego w Pułtusku przy ul. Rynek. Przypuszczalną przyczyną pożaru było nagromadzenie się sadzy w przewodzie kominowym.
Dwa zastępy z JRG (8 strażaków), jeden zastęp z OSP Pniewo (6 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Zatory (6 strażaków) ugasiły pożar piwnicy budynku mieszkalnego w miejscowości Kępa Zatorska gm. Zatory. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Osób poszkodowanych nie było.

31 grudnia
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) został zadysponowany do pomocy ratownikom medycznym w przetransportowaniu chorego pacjenta z mieszkania w Pułtusku na ul. Wspólnej do karetki pogotowia w celu zabrania do szpitala.   

01 stycznia
Jeden zastęp z OSP Świercze (5 strażaków) ugasił pożar dwóch tuj w miejscowości Klukowo gm. Świercze. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zapalenie się tuj od fajerwerków.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) ugasił pożar śmietnika kontenerowego w Pułtusku przy ul. Pana Tadeusza. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) usunął skutki kolizji drogowej samochodu osobowego w miejscowości Kacice gm. Pułtusk. Osób poszkodowanych nie było. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

03 stycznia
Jeden zastąp z JRG z łodzią (4 ratowników) został zadysponowany do przymarzniętych dwóch łabędzi na wodzie po byłej żwirowni w miejscowości Grabówiec gm. Pułtusk. Po dopłynięciu bliżej łabędzie oddaliły się w kierunku miejscowości Grabówiec.

Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski