fbpx
czwartek, 09 kwiecień 2020

Znalazł i oddał 14,7 tys. zł

napisane środa, 08 styczeń 2020 12:48

Wczoraj do pułtuskiej policjantów zgłosił się młody mężczyzna, oznajmił, że znalazł pieniądze, prosił o pomoc w ustaleniu właściciela i zwrócenie gotówki.

Godną naśladowania postawą wykazał się 28 latek z Pułtuska. Wczoraj, wracając z Warszawy, na parkingu w rejonie jednej z restauracji, znalazł pieniądze w dwóch plikach związanych gumką. Mężczyzna zaniepokojony losem osoby, która je utraciła, bez chwili zawahania postanowił zgubę przywieźć do Komendy i przekazać pułtuskim stróżom prawa.

Po przeliczeniu okazało się, że jest to suma 14 700 zł. Dzięki załączonej w koszulce fakturze udało się ustalić dane właściciela firmy, który osobiście zna poszkodowanego. Następnie funkcjonariusze skontaktowali się ze wskazanym 53 letnim mieszkańcem Piastowa, który opisał dokładnie czas i sytuację, w jakiej zagubił rzeczy, ich nominały i łączną kwotę. Jeszcze tego samego dnia stawił się w Komendzie i odebrał pieniądze.

Dziękujemy mieszkańcowi Pułtuska za uczciwość i obywatelską postawę, która niewątpliwie zasługuje na dużą aprobatę i uznanie!

Oficer prasowy policji

podkomisarz Milena Kopczyńska