fbpx
sobota, 04 kwiecień 2020

Kierowca porsche źle zaczął nowy rok

napisane środa, 08 styczeń 2020 12:51

Pierwszy w tym roku kierowca lekceważący przepisy ruchu drogowego dotyczące przekroczenia prędkości powyżej 50 km/h na „pięćdziesiątce” został zatrzymany przez pułtuskich policjantów w Przemiarowie.

Wczoraj, po godz. 20. policjanci, którzy dbają o bezpieczeństwo na drogach powiatu pułtuskiego, zauważyli na trasie w Przemiarowie Porsche, którego kierowca jechał dużo szybciej niż pozostali uczestnicy ruchu. Wykonany pomiar prędkości wskazał, że samochód poruszał się z prędkością 111 km/h na odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Lekceważącym przepisy okazał się 19 letni mieszkaniec Legionowa, który w konsekwencji stracił prawo jazdy na 3 miesiące i został ukarany mandatem. Na jego konto trafiło również 10 punktów karnych.

Przypominamy, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pułtuscy policjanci zatrzymali w 2019 roku 58 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h, odnotowali 43 wypadki drogowe w których śmierć poniosło 10 osób a 45 zostało rannych.

Dlatego apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Szczególnie, teraz kiedy szybko zapada zmrok. Pamiętajmy o tym, że na drodze nie jesteśmy sami. Bądźmy odpowiedzialni i nie ryzykujmy swoim życiem oraz innych. Nasze błędy i zaniechania mogą niestety mieć tragiczne w skutkach konsekwencje. Starajmy się unikać agresywnych zachowań!

Oficer prasowy policji

podkomisarz Milena Kopczyńska