fbpx
sobota, 04 kwiecień 2020

Tydzień pracy strażaków

napisane poniedziałek, 27 styczeń 2020 15:02

 W dniach 20.01.2020 r. – 26.01.2020 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 10 zdarzeniach:

21 stycznia
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) z ugasił pożar pozostałości roślinnych na nieużytkach rolnych w miejscowości Płocochowo gm. Pułtusk
Dwa zastępy z JRG (8 strażaków) ugasiły pożar sadzy w kominie wielorodzinnego budynku mieszkalnego w Pułtusku ul. 17 Sierpnia.
24 stycznia
Trzy zastępy z JRG (9 strażaków) interweniowały w zdarzeniu, w którym doszło do uszkodzenia instalacji CO w budynku wielorodzinnym na I piętrze w Pułtusku ul. Wojska Polskiego. Przypuszczalna przyczyna zdarzenia – urwanie mocowania bojlera.
25 stycznia
Dwa zastępy z JRG (8 strażaków) ugasiły pożar sadzy w kominie jednorodzinnego budynku mieszkalnego w Pułtusku ul. Przemiarowska 36.  
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) usunął skutki wypadku samochodu osobowego w miejscowości Pułtusk ul. Warszawska. Osób poszkodowanych w zdarzeniu nie było. Przypuszczalną przyczyna zdarzenia – niezachowanie bezpiecznej odległości przed poprzedzającym pojazdem.
Jeden zastęp z OSP Pniewo (6 ratowników) uwolnił sowę, która dostała się przez przewód kominowy do paleniska kominka w domku letniskowym w Cieńszy gm. Zatory.
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) usunął skutki kolizji drogowej w miejscowości Pułtusk ul. Tysiąclecia. Poszkodowana osoba została zabrana przez ZRM przed przybyciem Straży Pożarnej. Przypuszczalną przyczyna zdarzenia – wymuszenie pierwszeństwa jednego z pojazdów.
Jeden zastęp z JRG ( 4 ratowników) usunęły awarię w instalacji wodnej budynku mieszkalnego w miejscowości Łubienica Superunki. Przypuszczalna przyczyna zdarzenia – pęknięta rura w instalacji wodnej.
26 stycznia
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Grabówiec (6 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego w miejscowości Nowe Borsuki gm. Zatory. W wyniku uderzenia samochodu osobowego w drzewo jedna osoba została poszkodowana. Przypuszczalną przyczyna zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) ugasił pożar samochodu osobowego w Pułtusku przy ul. Św. Andrzeja Boboli. Przypuszczalną przyczyną pożaru było podpalenie. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Policja.

Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski