fbpx
środa, 01 kwiecień 2020

W Winnicy odnaleziono ciało mężczyzny

napisane poniedziałek, 03 luty 2020 10:07
Zastęp z OSP Głodowo usunął nadłamany konar drzewa Zastęp z OSP Głodowo usunął nadłamany konar drzewa

 W dniach 27.01.2020 r. – 02.02.2020 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 9 zdarzeniach

28 stycznia
Cztery zastępy Straży Pożarnej: dwa z JRG (8 strażaków), jeden z OSP Winnica (4 strażaków) oraz jeden z OSP Pokrzywnica (4 strażaków) ugasiły pożar drewnianej stodoły w miejscowości Brodowo gm. Świercze. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.
Jeden zastęp z OSP Głodowo (3 ratowników) usunął nadłamany konar drzewa zwisający nad chodnikiem na terenie szkoły podstawowej w Pułtusku przy ul. Al. Tysiąclecia.  
29 stycznia
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) ugasił pożar śmietnika kontenerowego w Pułtusku przy ul. Romualda Traugutta. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.
Jeden zastęp z JRG (5 ratowników) usunął skutki wypadku samochodu osobowego w Pułtusku na ul. Cyprysowej. Osób poszkodowanych w zdarzeniu nie było. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) został zadysponowany do pomocy Policji w otwarciu drzwi do domu jednorodzinnego w miejscowości Górki Witowice gm. Winnica. Wewnątrz domu odnaleziono ciało mężczyzny. Obecny na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego ze względu na stężenie pośmiertne i plamy opadowe odstąpił od udzielania pomocy medycznej.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) został zadysponowany na ul. Pana Tadeusza w Pułtusku, gdzie jeden z mieszkańców zgłosił wyczuwalny zapach dymu na osiedlu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Straży Pożarnej alarm okazał się fałszywy.    
02 lutego.
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) usunął powalone drzewo z drogi gminnej w miejscowości Żebry Wiatraki tarasujące ruch w obydwu kierunkach. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia był silny wiatr.
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (6 ratowników) zostały zadysponowane do miejscowości Łosewo gm. Pokrzywnica, gdzie mężczyzna w wieku ok. 70 lat został przygnieciony przez maszynę. Na miejscu okazało się, że mieszkańcy posesji wyciągnęli mężczyznę sami. Ratownicy udzielili poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazali przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przetransportował mężczyznę do szpitala.
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) usunął poluzowany element obróbki blacharskiej z budynku wielorodzinnego w Pułtusku przy ul. Widok. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia był porywisty wiatr.

Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski