fbpx
poniedziałek, 30 marzec 2020

Tydzień działań strażaków

napisane poniedziałek, 17 luty 2020 09:34
Fot. profil społecznościowy OSP Świercze Fot. profil społecznościowy OSP Świercze

 W dniach 10.02.2020 r. – 16.02.2020 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 10 zdarzeniach

10 lutego
Jeden zastęp z OSP Gzy (3 ratowników) usunął powalone drzewo z drogi gminnej w miejscowości Borza-Strumiany gm. Gzy.
Jeden zastęp z OSP Głodowo (3 ratowników) usunął nadłamany konar drzewa stwarzający zagrożenie dla ruchu kołowego w miejscowości Gromin gm. Pułtusk.
Jeden zastęp z OSP Głodowo (3 ratowników) zamocował zerwane elementy poszycia dachowego na stodole w miejscowości Kozłówka gm. Gzy.
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) usunęły skutki kolizji samochodu osobowego z pieszym w Pułtusku ul. Jana Pawła II.  
12 lutego
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) i jeden zastęp z OSP Winnica (6 ratowników) ugasiły pożar kotłowni w miejscowości Górki-Witowice gm. Winnica. Przypuszczalna przyczyna pożaru – nagromadzenie materiału palnego wokół pieca CO.
Jeden zastęp z JRG (5 ratowników) usunął skutki wypadku samochodu osobowego w Pułtusku na ul. Cyprysowej. Osób poszkodowanych w zdarzeniu nie było. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) pomógł wyjechać Karetce Pogotowia, która ugrzęzła na trawniku  przed blokiem w Pułtusku ul. Na Skarpie i nie była w stanie samodzielnie wyjechać.
15 lutego.
Dwa zastępy: z JRG (4 ratowników) i jeden zastęp z OSP Świercze (5 ratowników) ugasiły pożar sadzy w kominie budynku jednorodzinnego w miejscowości Klukowo gm. Świercze. Przypuszczalna przyczyna pożaru - nagromadzenie się sadzy w przewodzie kominowym.
16 lutego
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) i jeden zastęp z OSP Winnica (5 ratowników) pomogły Policji wyważyć drzwi w budynku jednorodzinnym, w którym zachodziło podejrzenie zagrożenia życia starszej osoby. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Brodowo – Wity gm. Winnica.
Dwa zastępy z JRG (8ratowników) ugasiły pożar śmietnika kontenerowego w Pułtusku ul. Benedyktyńska.

Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski