fbpx
czwartek, 09 kwiecień 2020

Zaczęły się pożary suchych traw

napisane poniedziałek, 24 luty 2020 12:25
Zdjęcie poglądowe: pixabay.com Zdjęcie poglądowe: pixabay.com

 W dniach 17.02.2020 r. – 23.02.2020 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 10 zdarzeniach

18 lutego
Jeden zastęp z JRG (3 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (4 strażaków) ugasiły pożar sterty bel słomy w miejscowości Pogorzelec gm. Pokrzywnica.
Trzy zastępy z JRG (9 strażaków) i dwa zastępy z OSP Winnica (7 strażaków) ugasiły pożar drewnianej stodoły w miejscowości Brodowo Wity gm. Winnica. Przypuszczalna przyczyna pożaru – nieustalona.
Dwa zastępy z JRG (8 strażaków) zostały zadysponowane na ul. 17 Sierpnia w Pułtusku, gdzie według osoby zgłaszającej miało dojść do pożaru sadzy w budynku wielorodzinnym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia nie stwierdzono oznak pożaru.
20 lutego
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) i jeden zastęp z OSP Trzepowo (5 strażaków) zostały zadysponowane do pożaru trawy i drzewa w miejscowości Dzierżenin gm. Pokrzywnica. Po przybyciu na miejsce okazało się, że nie ma tam żadnego pożaru, tylko jeden z właścicieli palił kontrolowane ognisko.
21 lutego.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) ugasił pożar śmietnika kontenerowego w Pułtusku przy ul. Al. Wojska Polskiego.
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego dwóch samochodów osobowych w Pułtusku na ul. Tadeusza Kościuszki. W zdarzeniu jedna osoba została poszkodowana. Przypuszczalną przyczyną wypadku było niezachowanie ostrożności podczas włączania się do ruchu.
22 lutego
Jeden zastęp z OSP Zatory (6 strażaków) ugasił pożar śmieci w pobliżu cmentarza parafialnego w miejscowości Zatory.
Jeden zastęp z OSP Zatory (6 strażaków) ugasił pożar suchej trawy w miejscowości Stawinoga gm. Zatory.
Jeden zastęp z OSP Trzepowo (4 strażaków) zabezpieczył miejsce wokół transformatora po pożarze do czasu przybycia Pogotowia Energetycznego, który usunął awarię transformatora.
Trzy zastępy Straży Pożarnej: jeden z JRG (4 strażaków), jeden z OSP Pokrzywnica (6 strażaków) i jeden z OSP Głodowo (3 strażaków) ugasiły pożar sadzy w kominie murowanego budynku jednorodzinnego w miejscowości Piskornia gm. Pokrzywnica.

Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski