fbpx
czwartek, 09 kwiecień 2020

Mandaty karne za przekroczenie prędkości

napisane piątek, 28 luty 2020 10:08

Wczoraj funkcjonariusze ruchu drogowego z pułtuskiej jednostki uczestniczyli w prowadzonych pod kryptonimem „Prędkość” działaniach

Głównym celem wzmożonych kontroli było dyscyplinowanie kierowców przekraczających dozwolone na drogach prędkości, a tym samych minimalizowanie zagrożeń związanych z ich brawurową jazdą. Przedmiotem kontroli były też: stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i przestrzeganie przepisów w zakresie przewozu osób.
W trakcie działań policjanci interweniowali wobec 18 sprawców wykroczeń drogowych, nakładając na kierujących mandaty karne za przekroczenie prędkości. W jednym przypadku, konsekwencją najbardziej rażącego wykroczenia a mianowicie przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h było oprócz wysokiej grzywny i punktów karnych zatrzymanie kierującemu uprawnień do kierowania na okres trzech miesięcy.
W czasie kontroli policjanci uświadamiali kierujących nie tylko w zakresie obowiązujących uregulowań i zaostrzonych kar, ale również podkreślali, że przestrzeganie przepisów i rozsądne oraz odpowiedzialne uczestnictwo w ruchu drogowym jest podstawą bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg. Przejezdnym wręczali ulotki informacyjne i prosili o rozwagę, umiejętność przewidywania zagrożeń i szacunek dla innych kierowców.

Oficer prasowy policji

podkomisarz Milena Kopczyńska