fbpx
niedziela, 05 kwiecień 2020

Kronika działań naszych strażaków

napisane poniedziałek, 02 marzec 2020 14:49
Fot. pixabay.com Fot. pixabay.com

W dniach 24.02.2020 r. – 01.03.2020 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 13 zdarzeniach

24 lutego
Trzy zastępy z JRG (10 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego dwóch samochodów ciężarowych na drodze krajowej nr 61 w miejscowości Kacice. Przypuszczalną przyczyną wypadku było niezachowanie ostrożności podczas włączania się do ruchu. W zdarzeniu jedna osoba została poszkodowana.
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) zostały zadysponowane do zadymienia w łazience w jednym z budynków wielorodzinnych w Pułtusku przy ulicy Wojska Polskiego. Po rozpoznaniu okazało się, że przyczyną zadymienia było nieprawidłowe podłączenie pieca grzewczego przez jednego z mieszkańców budynku.
25 lutego
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) wraz z Policja brały udział w poszukiwaniach mężczyzny, który miał wpaść do rowu melioracyjnego przy drodze krajowej 61. W trakcie poszukiwań Policja ustaliła, że poszukiwany mężczyzna znajduje się w domu.
26 lutego.
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) i zastęp z OSP Winnica (4 ratowników) usunęły skutki wypadku samochodu osobowego w Poniatach Wielkich gmina Winnica.  W zdarzeniu uczestniczył jedynie kierowca, który nie odniósł żadnych obrażeń. Przypuszczalną przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) i zastęp z OSP Pniewo (6 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego trzech samochodów osobowych w miejscowości Gładczyn na drodze wojewódzkiej 618. A zdarzeniu nie było osób poszkodowanych.
27 lutego
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) i zastęp z OSP Gzy (3 ratowników) usunęły skutki wypadku samochodu osobowego w Skaszewie Włościańskim gmina Gzy. Samochód osobowy dachował na drodze powiatowej. Kierowca pojazdu nie odniósł żadnych obrażeń. Przypuszczalną przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) został zadysponowany do wyczuwalnego zapachu gazu w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym w Pułtusku przy ul. Podchorążych. Pomiary czujnikiem wielogazowym na miejscu zdarzenia
nie wykazały żadnego zagrożenia.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) ugasił pożar śmietnika kontenerowego w Pułtusku przy ul. Henryka Sienkiewicza.
1 marca
Dwa zastępy z JRG ( 8 ratowników) i dwa zastępy z OSP Zatory, Pniewo i Głodowo (15 ratowników) zostały zadysponowane do pożaru budynku mieszkalnego w Zatorach przy ulicy Długiej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano ugaszony przez mieszkańców pożar elewacji budynku. Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oddymieniu i przewietrzeniu pomieszczeń oraz sprawdzeniu obiektu kamerą termowizyjna i czujnikiem wielogazowym.
Jeden zastęp z OSP Głodowo (6 strażaków) ugasił pożar suchej trawy w miejscowości Przemiarowo gm. Pułtusk.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) ugasił pożar suchej trawy w miejscowości Gnojno gm. Pułtusk.
Jeden zastęp z OSP Głodowo (6 strażaków) ugasił pożar suchej trawy w miejscowości Boby gm. Pułtusk.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) ugasił pożar suchej trawy w miejscowości Gnojno gm. Pułtusk.

Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski