fbpx
czwartek, 09 kwiecień 2020

Panie z różą, Pan... z mandatem

napisane poniedziałek, 09 marzec 2020 15:56

Z okazji Dnia Kobiet, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku podczas pełnienia służby mieli przygotowane niespodzianki dla Pań za kierownicą.

Funkcjonariusze pułtuskiej drogówki podczas swojej codziennej służby nie zapominają o przypadających świętach. Wczoraj, wraz z życzeniami z okazji „Dnia Kobiet” wręczali Paniom róże, przypominając jednocześnie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem, rowerem czy poruszając się pieszo. Policjanci starali się w ten sposób zachęcić Panie do doskonalenia swojej wiedzy z zakresu ruchu drogowego.
Nie wszyscy jednak odjeżdżali po zakończonej kontroli z uśmiechem na twarzy. Ku zaskoczeniu policjantów, podczas patrolu ul. Pułtuskiej w Winnicy, gdzie mundurowi skupili się na kontroli prędkości przejezdnych - zatrzymali kierowcę osobówki, który jechał 105 km/h w obszarze zabudowanym. W odróżnieniu od Pań, mężczyzna odjechał nie z różą a z wysokim mandatem, na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych a policjantom zobligowany był pozostawić prawo jazdy, które za pokwitowaniem zostało zatrzymane na okres 3 miesięcy.

Policjanci apelują! Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo własne i  innych użytkowników dróg. Nie zapominajmy, że podczas jazdy odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale również osób z nami podróżujących. Apelujemy do wszystkich kierowców o szczególną uwagę, zachowanie rozsądku, a przede wszystkim o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Oficer prasowy policji

podkomisarz Milena Kopczyńska