21 interwencji strażaków

Fot. OSP Drwały Fot. OSP Drwały

 W dniach 02.07.2018 r. – 08.07.2018 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 21 zdarzeniach:2 lipca
Dwa zastępy z JRG Pułtusk (9 ratowników)  i jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (4 ratowników) usunęły skutki wypadku dwóch samochodów osobowych
w miejscowości Strzyże gmina Pokrzywnica. Dwie osoby zostały poszkodowane. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
3 lipca
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (3 ratowników) usunął nadłamany konar drzewa niebezpiecznie zwisający nad droga gminną w miejscowości Płocochowo gmina Pułtusk.
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (3 strażaków) i zastęp z OSP Obryte ( 4 ratowników) usunął nadłamany konar drzewa niebezpiecznie zwisający nad droga gminną w miejscowości Ulaski gmina Obryte.
Jeden zastęp z OSP Winnica (3 ratowników) uwolnił uwięzionego we wnykach psa. Zwierzę złapało się we wnyki zastawione w lesie w miejscowości Skoroszki gmina Winnica.
4 lipca
Trzy zastępy z JRG Pułtusk (8 strażaków) zostały zadysponowane do pożaru Starostwa Powiatowego w Pułtusku. Alarm Pożarowy, który wpłynął z monitoringu okazał się fałszywy.  
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) zostało zadysponowanych do prawdopodobnego pożaru samochodu osobowego zaparkowanego pod jednym z budynków mieszkalnych w Pułtusku przy ulicy Krajewskiego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia alarm okazał się fałszywy. Prawdopodobnie wcześniej doszło do zagrzania silnika co skutkowało parowaniem płynu chłodniczego z pod maski auta.
Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 strażaków) zostały zadysponowane do pożaru Starostwa Powiatowego w Pułtusku. Alarm Pożarowy, który wpłynął z monitoringu ponownie  okazał się fałszywy.  
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) ugasił pożar samochodu osobowego stojącego na parkingu przy garażach na ul. Białowiejskiej w Pułtusku. Przyczyna pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej w przedziale silnika pojazdu.
5 lipca
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) i zastęp z OSP Pokrzywnica
(5 strażaków) ugasił pożar suchej trawy i krzewów w miejscowości Pokrzywnica. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.
6 lipca
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników wyposażonych w łódź ratowniczą) został zadysponowany do wywróconej na rzece Narew łodzi wędkarskiej w miejscowości Łubienica gmina Pokrzywnica. Osób poszkodowanych w zdarzeniu nie było. Przyczyną zdarzenia było niezachowanie ostrożności podczas prowadzenia łodzi przez sternika. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i dociągnięciu łodzi do brzegu rzeki Narew.
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) ugasił pożar spróchniałego drzewa
w miejscowości Gładczyn gmina Zatory.
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) ugasił pożar suchej trawy w miejscowości Kleszewo gmina Pułtusk.
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (5 ratowników) usunął skutki kolizji dwóch samochodów osobowych w Pułtusku na ulicy Wyszkowskiej.
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (3 ratowników) usunął nadłamany konar drzewa niebezpiecznie zwisający na terenie ogródków działkowych w Pułtusku przy ulicy Rybitew.
Trzy zastępy z JRG Pułtusk (16 strażaków) oraz 6 zastępów z OSP Winnica, Pokrzywnica, Głodowo i Przewodowo ( 23 strażaków) ugasiło pożar stodoły w miejscowości Górki – Baćki gmina Winnica. Działania gaśnicze strażaków z uwagi na duże nagromadzenie płodów rolnych i maszyn rolniczych w stodole trwały 11 godzin. Dochodzenie w sprawie przyczyny powstania pożaru prowadzi Policja.
7 lipca
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) ugasił pożar dwóch palet papy w składzie budowlanym  przy ulicy Wojska Polskiego w Pułtusku. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

Ponadto w analizowanym okresie jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego pięciokrotnie usuwały gniazda owadów błonkoskrzydłych.

Powrót na górę