fbpx
wtorek, 02 czerwiec 2020

Kronika działań strażaków

napisane poniedziałek, 30 marzec 2020 13:39
Źródło: profil Facebooka OSP Głodowo Źródło: profil Facebooka OSP Głodowo

 W dniach 23.03.2020 r. – 29.03.2020 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 19 zdarzeniach

23 marca
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) i jeden zastep z OSP Obryte (6 ratowników) usunęły skutki wypadku samochodu osobowego z traktorem rolniczym w miejscowości Gródek Rządowy. Odnotowano jedną osobę poszkodowaną. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

26 marca
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) i jeden zastęp z OSP Grabówiec (5 ratowników) usunęły skutki wypadku samochodu osobowego z motocyklem w Pułtusku ul Tartaczna. Lekkich obrażeń ciała doznał kierowca motocykla. Poszkodowanemu motocykliście ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie ostrożności przez kierującego samochodem osobowym.

27 marca
Sześć zastępów straży pożarnej (łącznie 23 ratowników) ugasiło pożar drewnianej stodoły w miejscowości Lutobrok 32. Spaleniu uległa drewniana stodoła, 10 bel słomy oraz drobny sprzęt rolniczy. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

28 marca
Jeden zastęp z JRG został zadysponowany do wypadku drogowego w miejscowości Szyszki gm. Gzy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że kierujący pojazdem - sprawca wypadku oddalił się z miejsca zdarzenia. Dochodzenie prowadzi KP Policji w Pułtusku.
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) i jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (8 ratowników) usunęły skutki wypadku samochodu osobowego z motocyklem w miejscowości Karniewek gm. Pokrzywnica. Lekkich obrażeń ciała doznał kierowca motocykla. Poszkodowanemu motocykliście ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie ostrożności przez kierującego samochodem osobowym.

Ponadto w analizowanym okresie jednostki straży pożarnej 15 krotnie były dysponowane do gaszenia pożarów traw i krzewów na terenie powiatu.

Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski