fbpx
wtorek, 02 czerwiec 2020

Tydzień strażackich interwencji

napisane poniedziałek, 20 kwiecień 2020 16:46
Fot. Ola S. Fot. Ola S.

 W dniach 11.04.2020 r. – 19.04.2020 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 18 zdarzeniach

13 kwietnia
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) został zadysponowany do miejscowości Ponikiew gm. Pułtusk, gdzie w studni na jednej z posesji zastano martwego kota unoszącego się na powierzchni wody. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było złe zabezpieczenie studni.  
Czterech ratowników z JRG rozcięli srebrną obrączkę kobiecie, która zgłosiła się do Komendy Straży Pożarnej. Obrączka powodowała niedokrwienie palca u prawej ręki.
14 kwietnia
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) został zadysponowany do mieszkania w budynku wielorodzinnym w Pułtusku, gdzie było podejrzenie zagrożenia życia starszego mężczyzny. Po kilku próbach wezwania domownika mężczyzna otworzył mieszkanie. Starszy mężczyzna nie wymagał udzielenia pomocy medycznej.  
15 kwietnia
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Winnica (6 strażaków) ugasiły pożar sadzy w przewodzie kominowym murowanego parterowego budynku mieszkalnego w miejscowości Glinice Wielkie gm. Winnica. Przypuszczalną przyczyną pożaru było nagromadzenie się sadzy w przewodzie kominowym.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) ugasił pożar komory silnika samochodu osobowego, który zaczął się palić po dachowaniu w Pułtusku na ul. Tartacznej. Kierujący pojazdem oddalił się z miejsca zdarzenia przed przybyciem Straży Pożarnej. Innych osób poszkodowanych w zdarzeniu nie było.  
17 kwietnia
Dwa zastępy z JRG (8 strażaków) ugasiły pożar sadzy w przewodzie kominowym w parterowym budynku mieszkalnym w Pułtusku na ul. Tartacznej. Przypuszczalną przyczyną pożaru był nagromadzenie się sadzy w przewodzie kominowym.
Cztery zastępy z JRG (12 strażaków) jeden zastęp z OSP Głodowo (5 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Grabówiec (6 strażaków) ugasiły pożar parterowego budynku mieszkalnego w Pułtusku na ul. Jana Pawła II. Osób poszkodowanych w zdarzeniu nie było. Dochodzenie w sprawie pożaru prowadzi Policja.
Jeden zastęp z JRG (5 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (6 ratowników) zostały zadysponowane do miejscowości Dzbanice gm. Pokrzywnica, gdzie na jednej z posesji zastano przygniecioną kobietę przez samochód osobowy. Po uwolnieniu kobiety Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon poszkodowanej. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia był brak zabezpieczenia samochodu na wzniesieniu.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) został zadysponowany do pogorzeliska po pożarze budynku mieszkalnego w Pułtusku na ul. Jana Pawła. Strażacy przelali ocieplenie stropu, z którego wydobywał się dym.
18 kwietnia
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) ugasił pożar śmietnika kontenerowego w Pułtusku na ul. Henryka Sienkiewicza.

Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) zostały zadysponowane do kolizji drogowej dwóch samochodów osobowych w Pułtusku na ul. 17 Sierpnia. Osób poszkodowanych w zdarzeniu nie było. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa podczas włączania się do ruchu.
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) zostały zadysponowane do wyczuwalnego zapachu gazu w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym w Pułtusku na ul. Aleja Tysiąclecia. Po sprawdzeniu mieszkań w całym pionie budynku zagrożenia nie stwierdzono.
Jeden zastęp z OSP Świercze (6 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Świeszewko (5 strażaków ugasiły pożar suchych gałęzi na jednej z posesji w miejscowości Bruliny gm. Świercze. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) zostały ponownie zadysponowane do wyczuwalnego zapachu gazy w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego w Pułtusku na ul. Aleja Tysiąclecia. Dokonywane pomiary czujnikiem wielogazowym nie wykazywały zagrożenia. Po rozpoznaniu ustalono, że wydobywający się zapach jest spowodowany niedrożną instalacją sanitarną. Na miejsce zdarzenia przybył pracownik zarządcy budynku.
19 kwietnia
Dwa zastępy z JRG (8 Ratowników) usunęły skutki kolizji samochodu osobowego w Pułtusku na ul. 17 sierpnia, który uderzył w słup energetyczny. Osoby uczestniczące w zdarzeniu oddaliły się przed przybyciem Straży Pożarnej. Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Ponadto w analizowanym okresie jednostki straży pożarnej 3 - krotnie gasiły pożary traw i krzewów.

Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski