fbpx
sobota, 06 czerwiec 2020

Zabezpieczono beczki z niebezpiecznymi odpadami

napisane poniedziałek, 27 kwiecień 2020 12:44
Zdjęcie poglądowe: pixabay.com Zdjęcie poglądowe: pixabay.com

 W dniach 20.04.2020 r. – 26.04.2020 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 34 zdarzeniach

20 kwietnia
Trzy zastępy z JRG (11 ratowników) zostały zadysponowane na ul. Aleja Wojska Polskiego w Pułtusku, gdzie zgodnie ze zgłoszeniem na terenie złomowiska miały znajdowały  się beczki z niebezpiecznymi odpadami. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano dwa plastikowe pojemniki o pojemności 1000 l oraz kilkanaście metalowych beczek z nieznaną substancją. Okazało się, że z kilku beczek wyciekła w małej ilości gęsta substancja (nieznanego pochodzenia), którą pracownicy firmy zasypali piachem. Substancja nie wniknęła w głąb ziemi. Ratownicy zabezpieczyli teren zdarzenia taśmą ostrzegawczą nie stwierdzając zagrożenia dla ludzi i środowiska. Ustalono, że będący na miejscu przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska  pobrali próbki do badań z odprowadzenia wód opadowych wpływających do wyrobiska wypełnionego wodą stojącą zlokalizowanego w pobliżu terenu zakładu. Po zakończeniu działań przez PSP na miejscu pozostali pracownicy WIOŚ i Policja prowadzą czynności dochodzeniowo śledcze.
Jeden zastęp z JRG ( 4 strażaków) ugasił pożar składowanych śmieci na terenie byłej jednostki wojskowej w Pułtusku przy ul. Aleja Wojska Polskiego. Przypuszczalną przyczyną pożaru było podpalenie śmieci.   
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Głodowo (5 ratowników) usunęły skutki wypadku samochodu osobowego z ciężarowym na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 61 i 57 w miejscowości Kleszewo gm. Pułtusk. Osób poszkodowanych w zdarzeniu nie było. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa przez samochód osobowy.

21 kwietnia
Cztery zastępy z JRG (10 strażaków) ugasiły pożar siana w stodole na opuszczonej posesji w Pułtusku przy ul. Strzeleckiej. Przypuszczalną przyczyną pożaru było podpalenie.
Dwa zastępy z JRG (5 ratowników) na prośbę Policji zostały zadysponowane na ul. Aleja Wojska Polskiego w Pułtusku do zidentyfikowania nieznanej substancji. Na miejscu okazało się, że w dniu wczorajszym w tym miejscu prowadzone były działania (nie stwierdzono zagrożeń dla ludzi i środowiska).
Jeden zastęp z OSP Grabówiec (4 ratowników) usunął gniazdo szerszeni z drewnianej komórki obok budynku mieszkalnego w Pułtusku przy ul. Tadeusza Kościuszki.
Trzy zastępy z JRG (8 strażaków) ugasiły pożar poddasza opuszczonego budynku po byłej jednostce wojskowej w Pułtusku przy ul. Aleja Wojska Polskiego. Przypuszczalną przyczyną pożaru było podpalenie.

22 kwietnia
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) zostały zadysponowane do pomocy w przewiezieniu i rozstawieniu namiotu pneumatycznego przed wejściem do izby przyjęć Szpitala Powiatowego w Pułtusku. Namiot ma pełnić rolę przyszpitalnej izby przyjęć i być zabezpieczeniem przed ewentualnym przedostaniem się choroby zakaźnej COVID-19 na oddziały szpitalne.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) ugasił pożar sterty suchych gałęzi na terenie byłej jednostki wojskowej w Pułtusku przy ul. Aleja Wojska Polskiego. Przypuszczaną przyczyną pożaru było podpalenie.

23 kwietnia
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) i jeden zastęp z OSP Głodowo (6 strażaków) ugasiły pożar ściółki leśnej na pow. ok. 300 m2 w miejscowości Głodowo gm. Pułtusk. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.
Dwa zastępy z JRG (8 strażaków), dwa zastępy z OSP Obryte (9 strażaków), dwa zastępy z OSP Pniewo (10 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Zambski Kościelne (2 strażaków) ugasiły pożar ściółki leśnej na pow. ok. 1,6 ha w miejscowości Bartodzieje gm. Obryte. Przypuszczalną przyczyną pożaru było podpalenie.

24 kwietnia
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Obryte (6 ratowników) zostały zadysponowane do miejscowości Skłudy gm. Obryte gdzie doszło do tragicznego w skutkach dachowania samochodu osobowego. Kierujący pojazdem pomimo reanimacji zmarł. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było wypadnięcie z drogi samochodu osobowego.
Pięć zastępów z JRG (11 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Głodowo (6 strażaków) ugasiły pożar na balkonie budynku wielorodzinnego na trzeciej kondygnacji w Pułtusku na ul. Aleja Tysiąclecia. Osób poszkodowanych nie było. Na czas prowadzonych działań ewakuowano 6 osób z lokali mieszkalnych. Przypuszczalną przyczynę pożaru wyjaśnia Policja.
Sześć zastępów Straży Pożarnej: jeden z JRG Pułtusk (4 strażaków) jeden z JRG Maków Mazowiecki (4 strażaków), jeden z OSP Głodowo (5 strażaków), jeden z OSP Przeradowo (6 strażaków), jeden z OSP Strachocin (6 strażaków) oraz jeden z OSP Szelków (5 strażaków) ugasiły pożar ściółki leśnej na pow. ok. 1 ha w miejscowości Gnojno gm. Pułtusk. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków), jeden zastęp z OSP Zatory (6 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Drwały (6 strażaków) ugasiły pożar pozostałości roślinnych i śmieci przed jedną z posesji w miejscowości Kępa Zatorska gm. Zatory. Przypuszczalną przyczyną pożaru było wypalanie śmieci przez właściciela posesji.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków), oraz jeden zastęp z OSP Drwały (6 strażaków) ugasiły pożar pozostałości roślinnych na pow. ok. 20 m2 w miejscowości Topolnica gm. Zatory. Przypuszczalną przyczyną pożaru było wypalanie pozostałości roślinnych.

25 kwietnia
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Przewodowo (4 ratowników) usunęły skutki wypadku samochodu osobowego, który uderzył w słup energetyczny (zerwał linię energetyczną) w miejscowości Sisice gm. Gzy. Kierujący oddalił się z miejsca zdarzenia przed przybyciem Straży Pożarnej.   

Ponadto w analizowanym okresie jednostki straży pożarnej 17 - krotnie gasiły pożary traw i krzewów.

Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski