fbpx
sobota, 30 maj 2020

Kronika działań strażaków

napisane poniedziałek, 04 maj 2020 11:21
Źródło: profil Facebooka OSP Głodowo Źródło: profil Facebooka OSP Głodowo

 W dniach 27.04.2020 r. – 03.05.2020 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 15 zdarzeniach

27 kwietnia
Dwa zastępy: z JRG (4 strażaków) i OSP Przewodowo (4 strażaków) ugasiły pożar sadzy w kominie budynku jednorodzinnego w miejscowości Gromin 10.  Przypuszczalną przyczyną pożaru było nagromadzenie się sadzy w przewodzie kominowym.
Jeden zastęp z JRG ( 4 strażaków) został zadysponowany do plamy nieznanej substancji, która wydobywała się z garażu budynku wielorodzinnego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że są to plamy benzyny.   
28 kwietnia
Dwa zastępy z JRG ( 7 strażaków) i 4 zastępy: z OSP Winnica ( 8 strażaków), OSP Pokrzywnica (6 strażaków) i OSP Rębkowo (3 strażaków), ugasiło pożar budynku gospodarczego w miejscowości Górki-Baćki gm. Winnica. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.
Jeden zastęp z OSP Szyszki (4 strażaków) ugasił pożar trawy i krzewów na nieużytkach rolnych w miejscowości Szyszki gm. Gzy.
Jeden zastęp z JRG ( 4 ratowników) na prośbę syna właściciela wyważył drzwi do mieszkania, gdzie znajdował się starszy mężczyzna. Ratownicy udzielili mężczyźnie kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazali poszkodowanego przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego.
29 kwietnia
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) ugasił pożar samochodu osobowego w Pułtusku ul. Białowiejska. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej w samochodzie osobowym.
Cztery zastępy z JRG (11 strażaków) zabezpieczyły miejsce zdarzenia  podczas prowadzonych działań przez Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemicznego przy pobieraniu próbek substancji nieznajomego pochodzenia na składowisku jednej z firm w Pułtusku przy ul. Wojska Polskiego.
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) i jeden zastęp z OSP Świercze zostały zadysponowane do próby samobójczej w miejscowości Bylice gm. Świercze.
Trzy zastępy z JRG (5 strażaków) i dwa zastępy: z OSP Pniewo (6 strażaków) i OSP Grabówiec ugasiły pożar budynku mieszkalnego w Pułtusku ul. Batorego 44. W wyniku pożaru poparzeń 2 – go stopnia doznało dwoje mieszkańców, którzy próbowali gasić pożar. Przypuszczalną przyczyną pożaru była nieostrożność osób dorosłych w posługiwaniu się ogniem otwartym.
30 kwietnia
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) i dwa zastępy: z OSP Pniewo (3 strażaków) i OSP Zatory (6 strażaków) ugasiły pożar suchej trawy w miejscowości Burlaki. Przypuszczalną przyczyną pożaru było podpalenie.
Dwa zastępy: z JRG (4 ratowników) i z OSP Gzy (4 ratowników) dokonały pomiarów detektorem wielogazowym na obecność substancji szkodliwych dla zdrowia w budynku jednorodzinnym w miejscowości Ostaszewo Wielkie. Zagrożenia dla zdrowia nie stwierdzono. Właścicielowi polecono przegląd przewodów kominowych.
01 maja
Trzy zastępy z JRG (8 ratowników) oraz dwa zastępy z OSP Głodowo (10 ratowników) ugasiły pożar budynku gospodarczego w miejscowości Chmielewo gm. Pułtusk. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.
02 maja
Jeden zastęp z JRG (5 ratowników) został zadysponowany w celu uwolnienia łabędzia zaplątanego w żyłkę nad brzegiem rzeki Narew. Po przybyciu ratowników pod wskazane miejsce łabędź oddalił się z miejsca zdarzenia.


W analizowanym okresie jednostki straży pożarnej dwukrotnie usuwały gniazda owadów błonkoskrzydłych.

 

Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski