fbpx
sobota, 30 maj 2020

Kronika działań strażaków

napisane poniedziałek, 11 maj 2020 10:34

 W dniach 04.05.2020 r. – 10.05.2020 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 8 zdarzeniach

4 maja
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) oraz zastęp z OSP Grabówiec (8 ratowników) usunęły skutki dachowania samochodu osobowego w miejscowości Grabówiec gm. Pułtusk. W wypadku poszkodowana została jedna osoba. Przypuszczalna przyczyna zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

5 maja
Dwa zastępy z JRG (8 strażaków) zadysponowano do pożaru za budynkiem mieszkalnym w Pułtusku na ul. Polnej. Po przybyciu na miejsce okazało się, że właściciel wypala śmieci. Mężczyzna został pouczony o zakazie wypalania śmieci.

6 maja
Dwa zastępy z JRG (9 strażaków) ugasiły pożar płyt OSB w budynku po byłej jednostce wojskowej na ul. Tysiąclecia w Pułtusku.

10 maja
Dwa zastępy z JRG (9 strażaków) oraz trzy zastępy z OSP Pniewo (16 strażaków) i zastęp z OSP Drwały (6 strażaków) ugasiły pożar lasu w miejscowości Pniewo gm. Zatory.
Zastęp z OSP Głodowo (6 strażaków) będący na zabezpieczeniu rejonu operacyjnego w JRG Pułtusk ugasił pożar śmietnika w Pułtusku na ul. Wojska Polskiego.
Zastęp z JRG Pułtusk (6 strażaków) oraz cztery jednostki z okolicznych OSP zadysponowano do pożaru trawy nad rzeka Narew w miejscowości Pawłówek. Po dojechaniu na miejsce zastępu z JRG okazało się, że pożar został ugaszony przez postronne osoby przebywające w tym czasie nad rzeką Narew. Pozostałe zastępy zostały zawrócone do macierzystych jednostek.
Jeden zastęp z OSP Obryte (6 strażaków) ugasił pożar suchej trawy w miejscowości Gródek Rządowy gm. Obryte.
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (5 strażaków) ugasił pożar suchej trawy na terenie byłej jednostki wojskowej w Pułtusku przy ul. Wojska Polskiego.

 

Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski