Usunęli martwego bociana

Fot. OSP Obryte Fot. OSP Obryte

 W dniach 01.10.2018 r. – 07.10.2018 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 11 zdarzeniach:01 październik
Dwa zastępy z JRG ( 8 ratowników), dwa zastępy z OSP Pokrzywnica i Trzepowo (12 ratowników) usunęły skutki wypadku samochodu osobowego z łosiem w miejscowości Pokrzywnica. W zdarzeniu  lekkich obrażeń doznał kierowca pojazdu, bez potrzeby hospitalizacji. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było gwałtowne wtargnięcie zwierzęcia na drogę.
Jeden zastęp z JRG (2 ratowników) i jeden zastęp z OSP Obryte (4 ratowników) usunęły martwego bociana z linii energetycznej w miejscowości Obryte. Bociana przekazano służbom gminnym.
04 październik
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) w związku z załączonym alarmem pożarowym został zadysponowany do Domu Seniora Wigor w Pułtusku ul. Zaułek. Po sprawdzeniu przez SP wszystkich pomieszczeń nie stwierdzono pożaru - okazało się, że jest to alarm fałszywy.
Dwa zastępy: z JRG (3 ratowników) i z OSP (2 ratowników) usunęły niebezpiecznie zwisające konary drzewa w miejscowości Obryte.
05 października
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) usunął z jezdni ( Pułtusk ul. Tartaczna) rozlane płyny eksploatacyjne. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia była kolizja dwóch samochodów osobowych.
Dwa zastępy z JRG ( 8 ratowników), dwa zastępy z OSP Pniewo (10 ratowników) usunęły skutki wypadku samochodu osobowego w miejscowości Gładczyn Rządowy. W zdarzeniu lekkich obrażeń doznała jedna z osób podróżujących, bez potrzeby hospitalizacji. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
06 październik
Dwa zastępy: z JRG (4 ratowników) i jeden zastęp z OSP Świercze (4 ratowników) ugasiły pożar sadzy w kominie budynku jednorodzinnego w miejscowości Ostrzeniewo gm. Świercze.
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) został zadysponowany do załączonej czujki tlenku węgla w budynku wielorodzinnym w Pułtusku ul. Kombatantów. Ratownicy przewietrzyli pomieszczenia i odłączyli piecyk gazowy. Obiekt przekazano przedstawicielowi TBS.
Ponadto w analizowanym okresie jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego 3 krotnie usuwały gniazda owadów błonkoskrzydłych.
 

Powrót na górę