fbpx
niedziela, 05 kwiecień 2020

Dwa pożary w domach

napisane czwartek, 27 grudzień 2018 15:30

W dniach 17.12.2018 r. – 23.12.2018 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 5 zdarzeniach:

18 grudnia
Cztery zastępy: trzy z JRG Pułtusk (8 strażaków) i jeden z OSP Głodowo (6 strażaków) ugasiły pożar drewnianego stropu w opuszczonym dwukondygnacyjnym murowanym budynku w Pułtusku przy ul. Daszyńskiego.  Osób poszkodowanych w zdarzeniu nie było.
21 grudnia
Dwa zastępy: jeden z JRG Pułtusk (8 ratowników) i jeden z OSP Pokrzywnica  (4 ratowników) usunęły skutki kolizji trzech samochodów osobowych w miejscowości Gzowo gmina Pokrzywnica. W zdarzeniu nie odnotowano osób rannych. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Trzy zastępy z JRG Pułtusk (9 strażaków) ugasiły pożar szyldu reklamowego zainstalowanego na jednym z balkonów budynku wielorodzinnego w Pułtusku przy ulicy 3 Maja. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

 

22 grudnia
Jeden zastęp JRG Pułtusk (4 strażaków) zabezpieczył do czasu przybycia Pogotowia Energetycznego iskrzący transformator na ulicy Warszawskiej w Pułtusku.
23 grudnia
Trzy zastępy z JRG Pułtusk (8 strażaków) i dwa zastępy z OSP Świercze (8 strażaków) ugasiły pożar murowanego budynku jednorodzinnego w miejscowości Świercze przy ul. Jaśminowej. Strażacy na miejscu udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom ewakuowanym z budynku. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez mieszkańców.

Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski