fbpx
czwartek, 02 kwiecień 2020

Pułtuszczanin ranny w wypadku

napisane czwartek, 27 grudzień 2018 15:38

W ostatni weekend na terenie powiatu makowskiego doszło do groźnego zdarzenia drogowego, do szpitala trafił jeden z uczestników wypadku. Pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności i zdjęcia nogi z gazu. Na naszych drogach jest zalegający śnieg i śliska nawierzchnia.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę o godzinie 14:00. Wstępne ustalenia wskazują na to, że 21 – letni kierujący Toyotą, mieszkaniec powiatu makowskiego, wymusił pierwszeństwo przejazdu prawidłowo jadącemu oplem, 20 – letniemu mieszkańcowi Pułtuska. W wyniku zderzenia się pojazdów do szpitala trafił kierujący Oplem. Na szczęście jego obrażenia jakich doznał nie zagrażają jego życiu i zdrowiu.

Ponownie apelujemy do mieszkańców powiatu makowskiego o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, dostosowanie prędkości do warunków na drodze, szczególnie teraz w okresie zimowym, kiedy na naszych drogach są trudne warunki atmosferyczne.

W związku z opadami śniegu policjanci przypominają również o obowiązku dokładnego odśnieżania samochodów przed jazdą. Często kierowcy, którym nie wystarczyło czasu na zeskrobanie lodu, poruszają się z wydrapaną szczeliną, dzięki której cokolwiek widzą - taka jazda może mieć tragiczne skutki.


Opr. M Winnik

Redakcja WPU24

Jarosław Kopeć
tel. 512 947 515