fbpx
niedziela, 05 kwiecień 2020

15 kierowców jechało za szybko

napisane poniedziałek, 31 grudzień 2018 15:33
Fot. pixabay.com - zdjęcie poglądowe Fot. pixabay.com - zdjęcie poglądowe

Policja prowadziła w piątek tj. 28 grudnia br. ogólnopolskie działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach.

Kontrole prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Jak pokazują analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych.

Podczas działań policjanci przypominali uczestnikom ruchu jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną – taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Policjanci pułtuskiej drogówki w godzinach od 6 do 22 skontrolowali 36 kierujących, w tym ujawnili 15 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali przed przejściem dla pieszych.

Oficer prasowy policji

podkomisarz Milena Kopczyńska