fbpx
niedziela, 05 kwiecień 2020

Pijany pułtuszczanin szalał po Wyszkowie

napisane czwartek, 17 styczeń 2019 17:22

20-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego poruszał się po wyszkowskich drogach, stwarzając realne zagrożenie.

16 stycznia kilka minut po godz. 21 dyżurny wyszkowskiej komendy odebrał telefon z informacją, że ulicami Wyszkowa jeździ pojazd marki audi, którego kierowca najprawdopodobniej jest pijany. Zgłaszający dokładnie opisał pojazd, a dyżurny na wskazaną ulicę natychmiast wysłał patrol. Policjanci potwierdzili podejrzenia zgłaszającego. Badanie stanu trzeźwości siedzącego za kierownicą audi 20-letniego mieszkańca powiatu pułtuskiego,  wykazało ponad 1 promil alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

Cieszy natomiast fakt, że coraz częściej o poprawę bezpieczeństwa na drogach dbają nie tylko policjanci, ale też obywatele, którzy, widząc podejrzane manewry kierujących, reagują i informują policję, dzwoniąc na numer 997. Taka reakcja cieszy i świadczy o coraz większej naszej świadomości z zagrożeń stwarzanych przez pijanych kierujących. Pokazuje też, że nie ma przyzwolenia na takie postępowanie.

Pamiętajmy, kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

st.sierż. Wioleta Szymanik/ KPP Wyszków