fbpx
czwartek, 02 kwiecień 2020

Zmarł siedząc

napisane poniedziałek, 28 styczeń 2019 11:49

W dniach 21.01.2019 r. 27.01.2019 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 13zdarzeniach:

 21 stycznia

Jeden zastęp JRG Pułtusk (4 ratowników) został zadysponowany do miejscowości Boby gm. Pułtusk, gdzie zastano iskrzący przewód przyłączeniowy od słupa energetycznego do budynku gospodarczego. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było uszkodzenie przewodu elektrycznego.
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Gzy (4 strażaków) ugasiły pożar sadzy w przewodzie kominowym murowanego budynku mieszkalnego w miejscowości Ołdaki gm. Gzy.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Obryte (5 strażaków) ugasiły pożar kartonów na działce w miejscowości Psary gm. Obryte.

23 stycznia

Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) i dwa zastępy z OSP Pokrzywnica (8 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego samochodu osobowego w miejscowości Niestępowo Włościańskie gm. Pokrzywnica. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Dwa zastępy z OSP Pokrzywnica (8 ratowników) usunęły plamę oleju z drogi powiatowej w miejscowości Pokrzywnica gm. Pokrzywnica.

24 stycznia

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (6 ratowników) wyznaczył i zabezpieczył lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na stadionie miejskim w Pułtusku. Śmigłowiec lądował w celu przetransportowania pacjenta do szpitala w Warszawie.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (6 strażaków) ugasiły pożar samochodu osobowego na terenie warsztatu w miejscowości Obrębek gm. Pokrzywnica. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia podczas wykonywania prac blacharskich.

25 stycznia

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (6 ratowników) usunął skutki wypadku drogowego samochodu typu bus na drodze wojewódzkiej nr 618 w miejscowości Moszyn gm. Pułtusk. Osób poszkodowanych nie było. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków drogowych.
Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 strażaków), dwa zastępy z OSP Obryte (7 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Zambski Kościelne (3 strażaków) ugasiły pożar stodoły w miejscowości Psary gm. Obryte. Przypuszczalną przyczyną pożaru było podpalenie, dochodzenie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Pułtusku.

26 stycznia

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) i jeden zastęp z OSP Pniewo (6 strażaków) ugasiły pożar samochodu osobowego w miejscowości Topolnica gm. Zatory. Przypuszczalną przyczyną pożaru było podpalenie.Dochodzenie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Pułtusku.

27 stycznia

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) oraz dwa zastępy z OSP Winnica (5 ratowników) usunęły skutki dachowania samochodu osobowego w miejscowości Zbroszki gm. Winnica. Osób poszkodowanych nie było. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) usunął skutki dachowania samochodu osobowego w miejscowości Gromin gm. Pułtusk. Osób poszkodowanych nie było. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (6 ratowników) został wezwany przez Policję do mieszkania w Pułtusku przy ul. Rynek 29, gdzie było podejrzenie zgonu mężczyzny poprzez zaczadzenie. Na miejscu okazało się, że w mieszkaniu siedzi starszy mężczyzna, który ma znaczące stężenie pośmiertne. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Przypuszczalną przyczyną zgonu było zatrucie tlenkiem węgla, który powstał w wyniku dogrzewania mieszkania piekarnikiem kuchenki gazowej.
Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski